reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR

En uzun pil ömrü sunan iPhone modeli belli oldu

Kısa bir süre önce yurt dışında piyasaya sürülen iPhone XR’ın pil performansı test edildi. iFixit’in yaptığı pil performansına göre iPhone XR, tüm iPhone’lar arasında en uzun pil ömrü sunan iPhone modeli.

iFixit, telefonun pili tam şarj edildiğinde 11 saatin üzerinde pil ömrü sunduğunu söylüyor. iPhone 8 Plus’tan daha uzun pil ömrüne sahip olan iPhone XR, tüm iPhone modellerini geride bırakarak önemli bir başarıya imza attı. Pil performansı testinde iPhone Xs’in tam dolu pille 8 saat 37 dakika pil ömrü sunduğunu belirtelim.
iPhone XR

Apple, uygun fiyatlı iPhone XR’da dedikodularda olduğu gibi 6,1 inçlik LCD ekran kullanıyor. Apple bu ekranı Liquid Retina olarak adlandırılıyor. Ekran çözünürlüğü 1.792 x 828 piksel olan telefonun ekran piksel yoğunluk değeri ise 326 ppi. 120 Hz’lik ekran True Tone teknolojisine de destek veriyor. Ekran aynı zamanda üst modellerde olduğu gibi çentikli tasarıma sahip.

iPhone XR kamerasıyla da dikkat çekiyor

iPhone XR’da, daha hızlı otomatik odaklama sağlayan yepyeni bir sensöre sahip 12 megapiksel f/1.8 diyaframlı geniş açılı bir lens bulunuyor. Daha büyük ve daha derin pikseller ise fotoğraf ve videolarda görüntünün gerçeğe daha yakın olmasını sağlıyor ve düşük ışık performansını artırıyor.

iPhone XR’ın yurt dışındaki fiyatı ne kadar?

64 GB, 256 GB ve 512 GB hafıza seçenekleri sunan iPhone XR’ın başlangıç fiyatı 749 dolar.