reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8 Google Pixel 2

Xiaomi Mi 8 modelini Google Pixel 2’ye çeviren özel ROM çıktı [İndir]

Xiaomi‘nin son dönemde satışa sunduğu en popüler akıllı telefon modellerinden Mi 8, bugün güzel bir haberle karşımızda. Yayımlanan bir ROM ile Xiaomi Mi 8 modelini Google Pixel 2‘ye çevirebiliyorsunuz.

Google‘ın kendi akıllı telefonları en sade ve güncel Android deneyimini sunuyor. Bunu gerçekten seven birçok kişi bulunuyor. Yeni hazırlanan özel ROM ise yukarıda da söylediğimiz gibi Xiaomi Mi 8 modelini Google Pixel 2‘ye çeviriyor. PixelROM adı verilen bu ROM’un arkasında XDA Developers’dan “argraur” yer alıyor. Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz ROM, Android 9.0 temelli. Google’ın şu an sadece Pixel ve Nokia 7 Plus’a açtığı Digital Wellbeing (Telefon kullanım istatistikleri) uygulamasına dahi Play Store‘dan erişim sunan altyapı, gerçekten çok güzel görünüyor. Bazı ufak hatalara rağmen pürüzsüz çalıştığı söylenen PixelROM, en güncel Google uygulamalarıyla geliyor. Pixel 2’nin tüm yazılımsal özelliklerinin çalıştığı sürüm, çok fazla özelleştirme desteği vermiyor. Yani sadece temel Android deneyimi karşınıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8 ailesine en son Pro ve Lite modelleri eklendi

Mi 8 Pro, gücünü Snapdragon 845 işlemciden alıyor. 6 GB RAM + 128 GB ve 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama seçenekleriyle gelen cihaz, çift bant GPS teknolojisini de destekliyor. 6,21 inç AMOLED 19:9 bir ekran üzerine kurulan modelin, 3.400 mAh‘lık bir pil kapasitesi bulunuyor. Arkasında 12 + 12 megapiksel çiftli kamera, önde ise 20 megapiksel kamera yer alan telefon, yüz tanıma gerçekleştirebiliyor. Mi 8 Lite ise gücünü Snapdragon 660 işlemciden alıyor ve 6,26 inç 2280×1080 piksel 19:9 LCD ekran üzerine kuruluyor. 4 GB RAM + 64 GB, 6 GB RAM + 64 GB ve 6 GB RAM + 128 GB dahili depolama seçenekleriyle alınabilen model, çift arka kamerayla geliyor. Burada 12 megapiksel + 5 megapiksel F1.9 gibi bir kurulum kullanılıyor. Önünde ise Sony sensörlü 24 megapiksel kamera yer alan akıllı telefon, 3.350 mAh pil taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın çok beğenilen yeni akıllı saati Watch Series 4