reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8 Pro

Avrupa için Xiaomi Mi 8 Pro müjdesi

Merak edilen yeni akıllı telefonlardan Xiaomi Mi 8 Pro için beklenen Avrupa haberi verildi. Model sınırlarını sonunda aştı.

Mi 8 SE, Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition yanına Mi 8 Lite ile beraber eklenen Xiaomi Mi 8 Pro, şimdiye kadar sadece Çin’de satılıyordu. İşte bu durum firmanın resmi İngiltere açılımıyla değişti. Resmi olarak İngiltere pazarına giren Çin’in yükselen ismi, söz verildiği gibi Xiaomi Mi 8 Pro modelini de Avrupa pazarına getirdi. Şirketin global sözcüsü Donovan Sung’un daha önce yaptığı açıklamaya göre Mi 8 Lite modeli de global pazara çıkmaya hazırlanıyor. Akıllı telefon sektörünün en büyük dört isimden birisi haline gelen firma, artık Çin dışında da adından söz ettiriyor. Biliyorsunuz firmanın Türkiye’de de büyük bir takipçi kitlesi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8 Pro gençlere hitap eden bir akıllı telefon

Kısaca hatırlarsak telefon gücünü Snapdragon 845 işlemciden alıyor. 6 GB RAM + 128 GB ve 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama seçenekleriyle gelen cihaz, çift bant GPS teknolojisini de destekliyor. 6,21 inç AMOLED 19:9 bir ekran üzerine kurulan modelin, 3.400 mAh‘lık bir pil kapasitesi bulunuyor. Arkasında 12 + 12 megapiksel çiftli kamera, önde ise 20 megapiksel kamera yer alan telefon, yüz tanıma gerçekleştirebiliyor. Şeffaf arkalı bir versiyonu da bulunan ekrana entegre parmak izi sensörlü modelin, 6 GB RAM’li versiyonu 467 dolar, 8 GB RAM’li versiyonu ise 525 dolar fiyat etiketine sahip. Modelin Avrupa fiyatı ise 653 dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

İşte Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonu