reklamı kapat

POPÜLER

Honor Magic 2

Honor Magic 2 modeline özel heyecan yaratan pil açıklaması

Honor‘un IFA 2018 kapsamında duyurusunu yaptığı Magic 2, dikkat çeken bir akıllı telefon. Yeni bilgiler, Honor Magic 2 modelinin önemli bir yenilikle geldiğini gösteriyor.

Fuar kapsamında ön tanıtımı yapılan Honor Magic 2, Honor Magic’in üzerine konumlandırılıyor. Bünyesinde bir ekran çentiği ya da çerçeve olmayan telefon, bunu sürgülü kamera sistemiyle elde ediyor. Bu sürgülü kamera sisteminde rakipler gibi “ön kamera, arka kamera, sensörler ve ahize” yer alıyor. 40W gücünde çok hızlı şarj desteğiyle gelen telefon, burada daha önemli bir detay taşıyor. Yapılan resmi açıklamaya göre modelde grafen temelli bir lityum-iyon pil kullanılıyor. Uzun süredir geliştirilen bu pil, özellikle ısı kontrolü noktasında ciddi iyileştirmeler getiriyor. 2 bin şarjdan sonra dahi kapasitesinin yüzde 70’ini koruyabilen pil, pil ömrünü de ikiye katlayacak güçte deniyor. Honor Magic 2’nin pil tarafında güvenlik için 15 katmanlı bir koruma taşıdığı da biliniyor. Gücünü tanıtılan 7nm Kirin 980 işlemciden alan telefon, gelişmiş yapay zeka özelliklerine de sahip olacak deniyor. Bu yapay zeka özelliklerinin sürgülü yapı üzerine kurulacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor Magic 2 ne zaman geliyor?

Telefonun resmi olarak 26 Ekim tarihinde tanıtılması bekleniyor. Oldukça merak edilen model, Honor’u amiral gemisi mücadelesine çok sağlam şekilde sokacak gibi duruyor.

İlgili Video

Lenovo’nun sürgülü kamera sistemine sahip yeni telefonu