reklamı kapat

POPÜLER

nokia 8110 whatsapp

Matrix ile meşhur olan Nokia 8110 bekleyenleri üzen gelişme

Bir zamanların efsaneleşmiş modellerini yenileyerek yeniden piyasaya süren Nokia özellikle 8110 müjdesiyle dikkat çekmeyi başarmıştı. Ancak Nokia 8110 bekleyenlerin canını sıkacak yeni bir gelişme yaşandı.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi‘nde gün yüzüne çıkan Nokia 8110 nostaljik havasının yanında özellikleriyle de dikkat çekmişti. 4G destekleyen modelin Qualcomm 20 işlemciye sahip olduğunu biliyoruz. Smart Feature OS işletim sistemiyle gelen telefon 4 GB dahili depolamanın yanında 2 megapiksellik arka kamera eşliğinde raflardaki yerini alacak. Elbette bu özelliklerin yanında merak uyandıran bazı detaylar bulunuyordu. Örneğin telefonun Google Asistan, Haritalar ve arama özelliklerine da sahip olacağını biliyoruz. Bunun yanında Facebook ve Twitter gibi sosyal medya uygulamarına da yer verecek. Asıl merak edilen ise aktif olarak kullanılan WhatsApp’ın desteklenip desteklenmeyeceğiydi. Sonunda o da belli oldu ama açıklama Nokia 8110’u bekleyenleri pek memnun etmeyecek gibi…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mobil Dünya Kongresi’ndeki tanıtımın ardından herkes WhatsApp desteğinin duyurulmasını bekliyordu. Özellikle mail ve Facebook gibi uygulamalara yer verilmesi bu konuda umutlanmamıza neden olmuştu. Ancak işletim sistemi sebebiyle fazla uygulamaya ev sahipliği yapamayan Nokia 8110’da WhatsApp kullanmak mümkün olmayacak. 79 eurodan satışa sunulacak telefondaki bu eksiklik satışları nasıl etkileyecek, işte bunu zaman gösterecek.

Nokia 8110 tanıtımı