reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead 8. sezon

The Walking Dead’in “büyük gizemi” hayal kırıklığı yarattı

The Walking Dead‘in sekizinci sezon için paylaşılan ilk tanıtımı büyük bir gizemi beraberinde getirmişti. Fragmanda yer alan bir sahne kafalarda soru işaretleri yaratmıştı. Sonunda bu gizem çözüldü ama hiç de beklediğimiz şekilde olmadı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse sekizinci sezondan ilk tanıtım San Diego Comic Con vesilesiyle paylaşılmıştı. Bu ftagmanın beş dakika uzunluğunda olması dikkat çekmişti. Herkes bolca aksiyon beklerken saçları ve sakalları ağarmış Rick’i yatakta uzanırken görmüştük. Başucunda yer alan bastonuyla, görüntüsüyle heyecan uyandıran bir gizem ortaya çıkmıştı. The Walking Dead hayranları da tüm bunların ne anlama geldiğini merak etmeye koyulmuştu. Sekizinci sezonun ekranlara geri dönmesiyle bu gizem perdesi aralandı. Beklentilerimiz tam anlamıyla boşa çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ne bekledik, ne oldu?

Onca zaman hakkında sayısız teori üretilen bu görüntüler meğer Carl Grimes’ın rüyasıymış! Onuncu bölümde Carl’a veda ederken onun gördüğü enteresan rüyayı öğrenme fırsatı yakaladık. Carl rüyasına girenin huzur dolu bir gelecek olduğunu ifade etti. Saviors ile olan mücadelenin son bulduğunu, hepsinin birlikte yaşamaya başladığını anlattı. Zombiler ortadan kalkarken Judith de büyüyor. Elbette Rick de yaşlanıyor ve sakalları beyazlıyor.

Böylece hakkında uzun süredir konuşulan görüntülerin sadece bir rüya olduğu ortaya çıktı. Elbette Carl Grimes’ın bu rüyası gelecekte yaşanacak farklı olaylara mı işaret ediyor, o kadarını bilemiyoruz. Ancak “hepsi sadece bir rüyaydı” beklediğimizden de basit bir açıklama oluşuyla hayal kırıklığı yarattı.

The Walking Dead 8. sezon fragmanı