reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead 8. sezon

The Walking Dead’in yazarından iddialı 8. sezon açıklaması

25 Şubat 2018

Sekizinci sezonun kalan bölümleriyle ekrana dönecek olan The Walking Dead şaşırtıcı ve üzücü olaylara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dizinin baş yazarlığını üstlenen Scott M. Gimple ise yaşanacakların hikayenin geleceğine doğrudan etki edeceğini düşünüyor.

Bildiğiniz gibi sezon arası finalinde Carl Grimes’ın zombiler tarafından ısırıldığını öğrenmiştik. Bu ısırığın kolu veya bacağında değil de, direkt karın bölgesinde olması kahramanımızın kurtulma şansını sıfıra indirmişti. Tedavisi mümkün olmayan Carl Grimes sekizinci sezonun yeni bölümlerinde izleyicilere veda etmeye hazırlanıyor. Paylaşılan tanıtımlar da hikayenin bu yönde ilerleyeceğine işaret ediyor. Buna rağmen The Walking Dead yapımcılarından biri açıklamalarıyla kafa karıştırmıştı. Carl’ın ölmeme ihtimaline işaret etmişti. Herkes bunun nasıl mümkün olacağını merak ederken dizinin baş yazarı Scott M. Gimple açık açık konuştu. Sezonun geri kalanı için oldukça iddialı sözler sarf etti.

“Carl Grimes’ın ölümünün ardından oluşturduğumuz hikaye akışına güveniyoruz. Buna rağmen ölümü kabullenmek biraz zor oldu. ‘Bunu gerçekten yapacak mıyız, yoksa başka bir yolu var mı?2 diye düşünmeden edemedik. Ancak diziye baktığımızda hikayenin bu yönde ilerlemesini istiyoruz. Carl ölürken bile dünyayı değiştirecek. Senaryodan çıkarken bile gelecekte yaşanacaklara doğrudan etki edecek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gördüğünüz gibi Carl Grimes’ın kaderi çoktan belirlendi. Sekizinci sezonda sevilen bir karaktere daha elveda demek zorunda kalacağız. Fakat bu vedanın farklı olaylarla kapı açacağını bilmek biraz da olsa iç rahatlatıyor. Bakalım Gimple bu iddialı vaadlerin altını doldurmayı başarabilecek mi?

The Walking Dead 8. sezon fragmanı