reklamı kapat

POPÜLER

HTC U Ultra’nın sağlamlık testinde hayal kırıklığı yaratan sonuç [Video]

HTC’nin mevcut amiral gemisi modeli HTC U Ultra, gelişmiş teknik özellikleri ve yenilenen tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ancak cihazın arkasının parlak olması, çizilme ve kırılma gibi endişeleri beraberinde getiriyor. Yayınlanan dayanıklılık videosu, HTC U Ultra’nın çizilmelere ve diğer darbelere karşı nasıl dayanabildiğini gözler önüne seriyor.

Video ilk olarak ekran testiyle başlıyor. Ekranın çizilmeye çalışıldığı testte diğer cihazlardan farklı bir sonuç ortaya çıkmıyor. Ekrana yapılan 6. seviyede baskıdan itibaren kalıcı çizikler oluşmaya başlıyor. Ana ekran tuşu da maket bıçağıyla birlikte çiziklerden nasibini alıyor. Fakat tuş ne kadar çizilirse çizilsin parmak izi okuyucu eskisine göre biraz daha zor da olsa kullanılmaya devam edebiliyor. Ön ve arka taraftaki kamera çizilmeye karşı dayanıklılık gösterirken aynı zamanda tıpkı ön tarafta olduğu gibi Gorilla Glass kullanan arka kısımda kolay kolay çizilmiyor.

Isı testinde de başarılı bir sonuçla çıkan HTC U Ultra’nın dayanıklılık testinde esas problem yaşadığı nokta ise bükülme testi oluyor. Normalde akıllı telefonların büyük bir bölümü bükülmelere karşı dayanıklı olarak geliştiriliyor. Cihazlar belirli bir noktaya kadar esnese bile eski haline geri dönebiliyor. HTC U Ultra ise tamamen bükülüyor. Hatta kısımdaki cam parçalanarak etrafa dağılıyor. Bu nedenle cihazı alanların bükülmeye karşı dikkatli olması gerekiyor.