reklamı kapat

POPÜLER

HTC U11’in dayanıklılık testinde şaşırtan sonuç [Video]

HTC’nin sıkıştırılabilir telefonu HTC U11 yavaş yavaş raflarda yerini alıyor ve cihazın incelemeleri de kendini göstermeye başlamış durumda. Cihazların dayanıklılığını test eden YouTube kanalı JerryRigEverything, HTC U11’i test masasına konuk etti. Yapılan test gösteriyor ki HTC U11 sağlamlık konusunda bazı sorunlar yaşıyor. 

Test videosu her zaman olduğu gibi çizilme testiyle başlıyor. Gorilla Glass 5 camın kullanıldığı telefon, sorunsuz bir şekilde 6. seviyedeki çizilmelere karşı dayanıyor. Cihazın parmak izi okuyucusu çizilebiliyor fakat bu çizilmelere rağmen parmak izi sorunsuz bir şekilde okunabiliyor. Arka tarafta flaşın yer aldığı kısım nerdeyse her telefonda olduğu gibi kolay bir şekilde çizilirken kamerayı çevreleyen çerçeve de bu çiziklerden nasibini alıyor. Telefon alüminyum malzemeden üretildiği için oluşan bu çiziklere pek de şaşırmamak gerek.

Cihazın yan kısımlarının çizilmesinin sıkıştırma hareketini etkileyip etkilemeyeceği de test ediliyor. Telefonun her iki yanı da güçlü bir şekilde çizilmesine rağmen sıkıştırma fonksiyonu sorunsuzca çalışmasını sürdürüyor.

Bükülme testine gelindiğinde ise sıkıştırılabilir yapının nelere mal olduğu anlaşılıyor. Telefon belki de son zamanlardaki en fazla bükülebilen cihaz olduğu anlaşılıyor. İki taraftan baskı yapıldığında cihaz gözle görülür şekilde bükülüyor ve ekran kullanılamaz hale geliyor. Cihazla ilgili birçok farklı testin yapıldığı videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.