reklamı kapat

POPÜLER

HTC U11
HTC U11
HTC U11
HTC U11
HTC U11
HTC U11
HTC U11
HTC U11

HTC’nin yeni amiral gemisi telefonu U11’in Türkiye fiyatı belli oldu

HTC, geçtiğimiz şubat ayında Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı yeni amiral gemisi telefonu U11’i Türkiye’de satışa sundu. HTC 10’nun başarısını sürdürmeyi hedefleyen U11, sıkıştırma etkileşimine sahip dünyanın ilk akıllı telefonu olma özelliğini taşıyor.

Advertisement

Alüminyum ve cam malzemelerinin tercih edildiği HTC U11, sıvı gibi görünen tasarımıyla tüm dikkati üstüne çekiyor. Farklı renk seçenekleriyle gelen telefonun şüphesiz en göze çarpan özelliği Edge Sense adı verilen özelliği. Sıkıştırma yoluyla kullanılabilen telefonda Apple’ın Force Touch teknolojisindeki gibi hafifçe ve sertçe bastırarak belirli işlemler yapılabiliyor. Bu özelliğin şiddeti ayarlanabileceği gibi özelleştirmeler de yapılabiliyor. HTC Edge Sense doğal dokunma hissini tamamen yeni, sezgisel ve devrimsel bir etkileşime dönüştürüyor. Basit bir sıkıştırma ile HTC Edge Sense, fotoğraf çekme, Facebook açma veya istenen uygulamalardan herhangi birini başlatabiliyor. Örneğin, fotoğraf çekmek için telefonu telefonu sıkmak yeterli. Örneğin sadece sıkıştırarak e-posta uygulaması ya da sevilen bir oyun açılabiliyor, ya da önceden atanmış seçeneklerden biri çalıştırılabiliyor. HTC Edge Sense özelliği, cihazın yanlarına uygulanan basınca tepki verdiği için neredeyse her durumda kullanılabiliyor. Bu özellik, eldiven giyerken ya da kar veya yağmur gibi normalde dokunmatik düğmelerde sorun yaratan durumlarda kullanım imkanı sunuyor.

Ayarlara hızlı bir şekilde ulaşmaya sağlayan Edge Sense haricinde HTC U11’in ön ve arka kamerası da göze çarpıyor. Selfie çekimi yapmaktan hoşlanan kullanıcılar için telefonun ön tarafında 16 megapiksel çözünürlüğünde F/2.0 diyaframlı bir ön kamera yer alıyor. 150 derecelik lens sayesinde geniş açı selfie çekimler kolaylıkla yapılabiliyor. Arka tarafına baktığımızda HTC U11’de 12 megapiksellik UltraPiksel kamera karşımıza çıkıyor. HTC U11, Aktif Gürültü Önleme ve kişisel duyularına göre ses ayarlama özelliğini bir araya getiren HTC USonic kulaklıklarla geliyor. USonic kulaklıklar, iç kulağı sonar benzeri gelişmiş bir teknoloji ile haritalandırıyor böylece ses profilini benzersiz bir şekilde kullanıcıya uyarlayarak optimize edilmiş bir müzik deneyimi sağlıyor.

Qualcomm’un en yeni Snapdragon 835 işlemcisinden ve 4 GB RAM’den güç alıyor. 1440p piksel çözünürlüklü 5,5 inçlik Super LCD5 kapasitif ekranla gelen telefonun ekranı çizilmelere karşı dayanıklılık için Gorilla Glass 5’le kaplı. 64 GB hafızalı HTC U11’in Türkiye’deki satış fiyatı ise 3.799 TLHTC.