reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7 çizilme testinde [Video]

iPhone 7 tasarımda çok büyük değişiklikler getirmese de yeni renk seçenekleri oldukça çekici görünüyor. Cihazı almayı düşünenler ise çizilmelere karşı cihazın ne derece dayanabildiğini merak ediyor. Yapılan teste bakılırsa iPhone’u kılıfsız kullanma hayalleri yine suya düşmüş durumda.

Videoda ekrana çizilme testi uygulanıyor ve 6. seviyeye kadar ekranda herhangi bir çizik oluşmuyor. Diğer telefonlar da genelde bu seviyeden sonra çizilmeye başladığı için bunu normal karşılamak gerek. Arka taraf anahtarla çizildiğinde gövdede bazı çizikler oluşuyor ancak parmakla silindiğinde bu çizikler tamamen yok oluyor. Maket bıçağı ile test edildiğinde ise tahmin edilebileceği üzere arka taraf tamamen çizikler içerisinde kalıyor. Testin en ilginç olayı ise kamera ve ana ekran tuşunda yaşanıyor.

Apple’ın iPhone 7‘nin kamerasında ve ana ekran tuşunda  safir cam kullanıldığı belirtiliyordu. Ancak görünüşe bakılırsa burada normal cam kullanılıyor ve tıpkı ekran gibi belirli bir seviyeden sonra çizilmeye başlıyor. Apple kameranın safir camla korunduğunu belirttiği için bu videoya şimdilik şüpheyle yaklaşmakta fayda var. Bükülme testinde 7000 serisi alüminyum kullanılan iPhone 7 ‘de herhangi bir eğilme yaşanmıyor fakat ekranın yan kısmında yapıştırıcı maddenin az da olsa yerinden söküldüğü görülüyor. Bunun da cihazın suya dayanıklılığını azaltabileceği düşünülüyor. Henüz bugün Amerika’da ve bazı diğer ülkelerde satışa sunulan cihazın türlü işkencelere maruz kaldığı videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR