reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7

Jet Black iPhone 7 satın almak isteyenlere kötü haber

Dün gerçekleştirilen Apple etkinliğinde iPhone 7 tüm detaylarıyla ortaya çıktı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın renk seçenekleri arasında sunulan yeni simsiyah (Jet Black) renk seçeneği kullanıcıların en ilgisi çeken model oldu.

Apple, bu renk seçeneğini satın almayı planlayan kullanıcılara üzücü bir haber verdi. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre simsiyah renkli iPhone 7 çizilmelere karşı hassas. Apple, gövde açısından diğer renk seçenekleri gibi dayanıklı olduğunu söylediği simsiyah renkli iPhone 7’lerin zamanla yüzeylerinde küçük çizikler oluşabileceğini belirtti ve bu konuda kullanıcıları uyardı. Apple, bunun için kullanıcıların kılıf tercih edebileceklerini belirtti.

Apple’ın sitesinde yayınladığı açıklamanın tam metni:

Simsiyah iPhone 7’nin parlaklığı, dokuz aşamalı oldukça hassas bir anodizasyon ve cilalama süreciyle elde edilmiştir. Bu parlak yüzey, anodizasyon işleminden geçen diğer Apple ürünleriyle eşit sertliktedir. Ancak zamanla yüzeyin üzerinde küçük çizikler oluşabilir. Bu yüzden, iPhone’unuzu korumak için sunduğumuz kılıflardan birini kullanmanızı öneririz.

YORUMLAR