reklamı kapat

POPÜLER

Avustralyalı hava yolu şirketleri Galaxy Note7 kullanımını yasakladı

Samsung Galaxy Note7‘lerin patlayan pil skandalından sonra cihazların uçaklara alınmaması gündemdeydi. Belki o kadar katı değil ama benzer bir uygulama Avustralya hava yolu şirketlerinden geldi.

Qantas, Jetstar ve Virgin Australia hava yolu şirketleri yolcularına uçakta Samsung Galaxy Note7 cihazlarını çalıştırmaması ya da şarja takmaması konusunda uyarıda bulundu. Şirket ya da otoriteler tarafından böyle bir uyarıda bulunmaları söylenmemiş olsa da şirketlerin kendi arasında aldığı bir karar gereği tehlikeyi önlemek adına uyarıyı yaptıkları belirtildi.

Galaxy Note7’nin uçakta kullanımı ve şarjına ilişkin yasak genişleyebilir. Geçtiğimiz gün yaptığımız haberde Amerikan Federal Havacılık Kurulu‘nun (FAA) bu yasağı gündemde tuttuğundan bahsetmiştik. Avustralya hava yolu şirketlerinin önlemi FAA’nın aklındakine kıyasla oldukça hafif bile denebilir. Çünkü FAA yasağı “uçağa bagajda da olsa Galaxy Note7 sokmamak” üzerine geliştirmeyi düşünüyor.

Her ne kadar iki haftalık satışın ardından olaylar patlak verir vermez Samsung Galaxy Note7 satışları durmuş olsa da şu an 1 milyon ile 2,5 milyon arası cihaz kullanıcıların elinde Samsung’a geri dönmeyi bekliyor. Bu yüzden hava yolu şirketlerinin önlem alması da mecburiyete dönüşüyor.

İLGİLİ HABERLER