reklamı kapat

POPÜLER

“Samsung tüm Galaxy Note7’leri geri çağırıyor”

Samsung şu sıralar hiç de güzel günler geçirmiyor. “Şarjda patlama skandalı” yüzünden henüz piyasaya sürdüğü Galaxy Note7’nin heyecanını bile yaşayamayan teknoloji devi, işi şansa bırakmama kararı aldı. Gelen haberlere göre, Samsung piyasaya sürdüğü tüm Galaxy Note7’leri geri çağırmaya hazırlanıyor.

Galaxy Note7’nin şarj olurken patladığı haberleri ortaya çıktıktan sonra Samsung yeni sevkiyatları durdurma kararı almıştı. Ancak benzer vakaların artmaya başlaması ve Galaxy Note7 sahiplerinin adeta diken üstünde yaşaması Samsung’u daha büyük bir adım atmaya itti. Güney Kore’den Yonhap News’in aktardığı ve birçok dış basın kaynağı tarafından onaylanan haberlere göre Samsung dünya çapında tüm Galaxy Note7’leri geri toplama kararı aldı.

Prosedürün nasıl ilerleyeceği henüz bilinmiyor ancak Yohap’a konuşan Samsung yetkilisi birkaç gün içinde olayın sebepleriyle beraber resmi bir açıklama yapacaklarını belirtiyor. Adını vermeyen Samsung yetkilisi söz konusu “arızanın” şimdiye kadar sattıkları telefonlardan yüzde 0,1‘ini etkilediğini ancak işlerini şansa bırakmayacaklarını belirtiyor.