reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8’in çıkış tarihi sevindirirken, renk seçenekleri üzüyor

iPhone 8 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 8’in sanılanın aksine gecikmeyeceğini belirtti. Ancak Kuo’nun kötü haberleri de var.

Apple’a yakınlığıyla tanınan ve konu Apple olunca güvenilir kaynaklardan sayılan KGI analisti Ming-Chi Kuo, üç yeni iPhone modelinin de eylülde beraber tanıtılacağını ve aynı tarihte satışa sunulacağını belirtiyor. iPhone 8’in gecikeceğine dair dedikoduları böylelikle sonlandıran Kuo, iPhone 8’in iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’la beraber çıkacağını söylese de, cihazın ilk etapta sınırlı sayıda üretileceğini de ekliyor. Sırf yeni nesil iPhone’larla aynı çıkış tarihini yakalamak için oldukça kısıtlı sayıda piyasaya sürülecek olan cihazın ilk çeyrekte 2 – 4 milyon adet üretilmesi bekleniyor.


Ancak kötü haber bu sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Kuo’ya göre iPhone 8 sadece üç renk seçeneğiyle gelecek. Roze altın ya da Simsiyah bir iPhone 8 almayı düşünüyorsanız umutları bir kenara bırakın. iPhone 8’in siyah, gümüş ve altın renk seçeneğiyle geleceği söyleniyor. Halihazırda satışta olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri Simsiyah, Siyah, Gümüş, Altın, Roze altın ve Kırmızı renk seçenekleri sunuyor. iPhone 8’in “Altın” renginin ise alışılmışın aksine daha bronz tonlarda bir renk olması bekleniyor. Kuo’nun diğer açıklamalarına göre yeni nesil iPhone’lar hızlı şarj destekleyecek. Ancak hızlı şarja sahip olmak için kullanıcıların ek olarak bir USB-C – Lightning kablosu ve adaptör alması gerekecek.

iPhone 7s ve iPhone 7s Plus cephesinde ise üretim beklendiği gibi gidiyor. iPhone 7s için 35 – 38 milyon adet üretim planı yapan Apple’ın iPhone 7s Plus’tan ise 18 – 20 milyon adet üreteceği söyleniyor. Analistlere göre iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’un toplu üretimi çoktan başladı bile. Ancak iPhone 8’in toplu üretimine eylül ortası gibi başlanacak.