reklamı kapat

POPÜLER

Resident Evil VII’den korku filmi tadında fragman [Video]

Resident Evil VII duyurulduğundan beri serinin fanatikleri başta olmak üzere oyuncular arasında büyük bir heyecan yaratmış durumda. Beginning Hour demosuyla hazirandan beri sadece PS4 için yayınlanmasına karşın 3 milyon indirmeye ulaşan oyun yeni fragmanıyla tüyleri diken diken ediyor.

Resident Evil VII’nin demosunun başarısında iptal edilen Silent Hills’in oyuncular tarafından methiyeler düzülen demosu P.T.‘nin etkisi var mıdır bilinmez. Ancak Konami’nin dahiyane fikri ile oyuncuların erişimi engellenen P.T.’nin boşluğunu doldurma konusunda çok başarılı olduğu kesin. Demonun Resident Evil serilerinin alışılmış gidişatının çok dışında olması ise akıllarda soru işaretleri oluşturuyordu. Oyunun yeni fragmanı ise yine Resident Evil gibi olmayan ama tüyleri diken diken etmeyi başaran bir oyunun habercisi.

Baker ailesinin evini keşfettiğimiz demonun ardından fragmanla beraber Baker’larla daha yakından tanışıyoruz. Pek de sevimli olduğunu söyleyemeyeceğimiz aile ise oldukça “canlı” görünüyor. Birinci kişi bakış açısıyla hareket ettiğimiz oyundaki ana karakterimiz ise ne Jill, ne Chris ne de Leon. Ethan isimli karakterle oynayacağımız oyunun fragmanı demoda gördüğümüz korkunç “yemeklere” sahip mutfağı da açıklığa kavuşturuyor.

Resident Evil’dan çok Amerikan korku filmlerini ya da farklı bir senaryoya sahip Outlast oyununu andıran fragman her ne kadar oldukça iyi görünse de hala bir Resident Evil değilmiş gibi… Bunda serinin ilk kez batılı bir yazara sahip olması da etkili olmuş olabilir. Oyunun hikayesini yazan Richard Pearsey‘nin Resident Evil perspektifi klasikten uzaklaşmış gibi. Akıllara pek çok farklı yazarla çalışan Silent Hill’in giderek köklerinden uzaklaşmış olması gelse de şimdilik oyun çıkmadan yorum yapmak zor. Oyuncuların demoyu sevdiği ise bir gerçek. VR için de optimize edilen oyun 24 Ocak 2017‘de oyuncularla buluşacak.

YORUMLAR