reklamı kapat

POPÜLER

Avengers: Infinity War Hawkeye

Avengers: Infinity War’un yeni fragmanı sonrası akıllarda tek soru: Hawkeye nerede?

Avengers: Infinity War için son fragman ve posterin de paylaşılmasıyla beraber sinema izleyicisinin aklını kurcalayan tek bir soru var: Hawkeye nerede?

Avengers: Infinity War geri sayımı resmi olarak başlatmışken hayranların hala ortalarda göremediği bir karakter var: Hawkeye. Hatta son fragman ve posterde de ortaya çıkmayan karakter için özel bir poster hazırlayanlar dahi oldu. Hawkeye’ın hemen hiçbir yerde kendini göstermemesiyle beraber meraka düşen izleyiciler yeni filmde Hawkeye’ın akıbetini sorgular oldu. Sonra söyleyeceğimizi başta söyleyelim, bu filmde kahramanımızı muhtemelen görmeyeceğiz. Bunun da oldukça basit bir açıklaması bulunuyor üstelik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Emekli kahraman

Infinity War, Jeremy Renner’ın Hawkeye’ını barındırmıyor gibi görünüyor. Filmin yönetmenleri Joe ve Anthony Russo’nunsa bu konuyla ilgili pek detay vermeyen bir açıklaması mevcut. Joe Russo “Hawkeye, Civil War sonrası Captain America ve Falcon’la aynı pozisyonda. Ve bu filme dahil olmaksa… Civil War sonrası Captain America’nın yanında olan karakterler belli başlı tercihler yaptı. Diğerleri de kendileri için farklı tercihlerde bulunup bambaşka yönlere dağıldı. Hawkeye’ın kendi yolculuğunda olduğunu söyleyebiliriz.” diyerek durumu açıklıyor. Anthony Russo ise “Evet, karakterin Civil War sonrasındaki durumlara karşı oldukça farklı bir tepkisi bulunuyor. Bu karar da onu bu film için oldukça özel bir noktaya konumlandırıyor.” diyerek ekleme yapıyor.

Hatırlarsanız Civil War sonrası Hawkeye da tıpkı Captain America gibi bir kaçak olmuştu. Age of Ultron’da ise karakterimizin ailesiyle daha fazla vakit geçirmek istediği sinyalleri verilmişti. Ailesinin yanında “güvende” kalmak istediği vurgulanmıştı. Bu da Hawkeye’ın artık emekli olduğunu düşündürüyor. Hikayenin Civil War’dan yaklaşık 2 yıl sonrasını konu aldığını düşünürsek çok da mantıksız değil. Ancak bazı izleyiciler hala umutlu. Hawkeye’ın Soul Stone’u bulmak için gizli bir görevde olduğuna inananların sayısı azımsanamayacak durumda. Filmde ise kahramanın yeni hayatını görebilecek miyiz o bir muamma. Avengers: Infinity War 27 Nisan’da vizyondaki yerini alacak.

İlgili video

Avengers: Infinity War fragmanı