reklamı kapat

POPÜLER

Avengers: Infinity War ile aynı gizemi paylaşan Avengers oyunu

Avengers oyununun sahip olduğu Avengers: Infinity War gizemi

Square Enix, uzun zamandır beklenen Avengers oyununu nihayet E3 2019’da ortaya çıkardı. Ancak oyunda Avengers: Infinity War benzeri bir gizem bulunuyor.

Uzun zamandır beklediğimiz Avengers oyunu, ilk fragmanıyla E3 2019‘da boy gösterirken, Avengers: Infinity War filminin başlattığı bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Hatırlarsanız Infinity War filminin tanıtımları başladığında Hawkeye’ın eksikliği hayranların dikkatini çekmişti. Uzun süre Hawkeye’ın nerede olduğu tartışılırken pek çok teori de beraberinde internetteki yerini almıştı. Daha sonra bu gizem elbette Endgame filminde çözüldü. Ancak biz aynı tartışmalara geri döndük. Çünkü Square Enix imzalı oyunda filmdeki orijinal 6 Avengers’ın sadece 5’i bulunuyor. Ve evet, eksik isim bir kez daha Hawkeye oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers oyununda Hawkeye eksikliği

Hayranların hemen fark ettiği bu detayla beraber Twitter’da başlayan tartışmanın ise ne yazık ki net bir cevabı yok. Zira oyunla ilgili bilgimiz de hayli sınırlı. Ancak ilk açıklamalar, oyunda olsa dahi Hawkeye’ın oynanabilir bir karakter olmayacağı yönünde. Çünkü Iron Man, Captain America, Black Widow, Thor ve Hulk‘tan oluşan beş kişilik takımda beş karakterle de oynanabileceği açıklamalar arasında yer alıyordu. Tabii hiç oyuna dahil edilmemiş de olabilir…

Oyun ise bizi biraz karamsar bir döneme götürüyor. Kahramanlarımız, halkın da desteğinin en yüksek olduğu dönemde yaşanan bir olayla gözden düşüyor. Şehre yapılan saldırının ardından büyük kayıpların verilmesiyle beraber kahramanlar suçlanarak dışlanıyor. Ancak işler bundan sonra başlıyor.

Oyun PS4, Xbox One ve PC için 15 Mayıs 2020‘de çıkacak. Ön siparişle satışa sunulan oyunun PS4 betasının da oyuncuların erişimine açıldığını kaydedelim. Oyunun yayınlanan fragmanını haberin devamında izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Marvel’s Avengers fragmanı