reklamı kapat

POPÜLER

Altered Carbon
Altered Carbon
Altered Carbon
Altered Carbon

Bilim kurgunun Game of Thrones’u Altered Carbon 2. sezondan ilk haber

Bilim kurgu tutkunlarını kendine çeken Altered Carbon 2. sezon için izleyicileri beklentiye soktu bile. Ancak yeni sezon bambaşka gelişmelere gebe.

Altered Carbon 1. sezon bölümleriyle 2 Şubat’ta Netflix’teki yerini aldı. 10 bölümden oluşan dizi Richard K. Morgan’ın aynı isimli kitabından uyarlanıyor. Ancak bu kitap aslında bir üçleme. Takeshi Kovacs’in maceralarını anlatıyor. İlk sezonun tamamını izleyenler zaten dizinin 2. sezon için açık kapı bıraktığını fark etmişlerdir. Netflix henüz resmi bir açıklama yapmadı ancak diğer kitaplarla macera 3 sezonluk bir diziye dönüşebilir. Ancak elbette hikaye bizi şu ankinden çok daha farklı yerlere götürecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altered Carbon 2. sezon başka gezegenlere açılıyor

Netflix 2. sezon onayını vermezse ucu açık, etkili bir sezon olarak hayatını noktalayacak olan dizi eğer onayı alırsa yeni sezonda Broken Angels kitabının uyarlamasını gerçekleştirecek. Haliyle Takeshi Kovacs’in Bay City’deki işi bittiği için yeni bir gezegene yolculuğu da söz konusu. Bu noktada izleyicinin şuna hazır olması gerekiyor; dizideki tüm oyuncular değişecek. Kovacs’in Harlan’daki anılarında yer alanlar hariç elbette. Tabii bu değişime Joel Kinnaman da dahil. Zira Joel Kinnaman aslında Bay City polisi Elias Ryker’ın bedeniydi. Kovacs ise bu bedende geçici süre bulunuyordu. Dizinin sonundaki sahne de Kinnaman’a veda edeceğimizi doğrular nitelikte.

Ayrıca Kinnaman’ın TVGuide‘a verdiği röportaj da benzer bir cevabı taşıyor. “Yeni sezonda olacağımı sanmıyorum” diyen Kinnaman, ikinci sezonla ilgili herhangi bir bilgisi olmadığını ancak diğer iki kitabı takip edeceğini ve bu yüzden de dizide yer almasının pek muhtemel olmadığını belirtiyor. Yeni oyuncular ise şimdilik büyük bir gizem.

İlginizi çekebilir