reklamı kapat

POPÜLER

Netflix’ten heyecan uyandıran yeni bir bilim kurgu dizisi: Altered Carbon [Video]

Netflix bomba gibi bir bilim kurgu yapımının fitilini ateşledi. Altered Carbon, ölmenin ne demek olduğunu unutacağınız bir geleceğe davet ediyor.

Çevrim içi yayın servisi Netflix, etkileyici projeleriyle adından söz ettirmeyi başarıyor. Yayın kuruluşunun yeni yapımı ise aslında çok da uzak olmadığımız bir konsept üzerinden ilerliyor. Richard K. Morgan‘ın aynı isimli ödüllü romanından uyarlama olan Altered Carbon, gelecekte geçiyor. İnsanların anılarını başka bir bedene taşımayı keşfeden araştırmacıların şekillendirdiği gelecekte tahmin edersiniz ki olaylar hararetleniyor. Benzer bir konsepti hatırlarsanız Ryan Reynolds’ın başrolünü üstlendiği Self/less filminde de görmüştük. Ancak Altered Carbon’un hikaye örgüsü açısından daha başarılı olduğunu kitabı referans alarak söyleyebiliriz.

Ölümü kandırmak

Morgan’ın tasvir ettiği gelecekte anılarını dijital olarak kopyalayarak başka bedenlere aktaran insanların kullandığı bu bedenler “kılıf” olarak adlandırılıyor. Fragmanda da görüldüğü üzere bu aktarım yapılacak bedenler özenle bir yerde saklanıyor ve ihtiyaç durumunda kullanıcıya “satılıyor”. Ünlü ve zenginlerin ölümü kandırma yöntemi olarak kullandığı bu anı aktarma durumu elbette herkesin erişebildiği bir teknoloji değil.

Dizide ana karakterimiz Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman) ise aynı yöntemle hayata döndürülen eski bir asker. Dünyanın en zengin adamlarından Laurens Bancroft (James Purefoy) tarafından tutulan Kovacs’ın oldukça ilginç bir görevi var. Oldukça varlıklı bir insan olan Bancroft’un bir önceki bedeni öldürülüyor. Bunun üzerine yeni bedeni katili bulmaya karar verip Kovacs’ı canlandırıyor. Bir anda kendini bambaşka bir dünyada bulan Kovacs cinayeti çözmekle görevlendiriliyor. Olaylar ilerledikçe Kovacs’ın hikayedeki yeri de kendini belli etmeye başlıyor…

Dizinin ilk sezonu 2 Şubat 2018‘de yayınlanacak. Açıkçası bu heyecan verici diziyi kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Video