reklamı kapat

POPÜLER

altered carbon

Bütçesiyle Game of Thrones’u aratmayan Altered Carbon’un aksiyon dolu kamera arkası [Video]

Game of Thrones‘u aşan bütçesiyle tüm dikkatleri üzerine çeken Altered Carbon, aksiyonun bir an kesilmediği yeni sezon için gün sayıyor. Dizinin kamera arkası görüntüleri ise aksiyon sahnelerinin nasıl çekildiğini gözler önüne seriyor.

Netflix‘in şimdiden en çok merak edilen yapımlarından olan Altered Carbon, 2 Şubat‘ta platformdaki yerini almaya hazırlanıyor. Dizinin konusu ise özellikle teknolojik distopyaları sevenlere hitap ediyor. Richard K. Morgan’ın Türkçe’ye de çevrilen Altered Carbon (Değiştirilmiş Karbon) kitabından uyarlanan dizinin evreninde insanlar ölümün ne demek olduğunu unutuyor. Zira enselerine yerleştirilen özel bellekler sayesinde öldükten sonra başka bir bedene aktarılabiliyorlar. Bu teknolojiden yararlanılarak uyandırılan Takeshi Kovacs ise 250 yıllık ölüm uykusunun ardından tam bir karmaşanın ortasına düşüyor. Dünyanın en zenginlerinden olan Laurens Bancroft tarafından uyandırılan Kovacs’e tek bir görev veriliyor: Bancroft’un katilini bulmak. Daha önce öldürülen ve geri dönen Bancroft intikam için sahaya Kovacs’i sürüyor.

Tahmin edeceğiniz üzere bu kadar zengin bir insanın düşmanı da bol oluyor. Ancak Kovacs de pek sevilen tiplerden değil. Haliyle bol bol aksiyon sahnesi göreceğimiz dizide pek çok yakın dövüş sahnesi de yer alıyor. Oyuncuların gerçekçi kılmak için canla başla çalıştığı sahneler ise kamera arkasına yansıyor. Netflix’in paylaştığı yeni video aksiyon sahnelerinin nasıl çekildiğini gösteriyor. Ancak izlemek isteyenler için önce bir uyarı geçelim. Video bazı spoilerlar barındırıyor. Seyir keyfinizi bozabilir, bizden söylemesi.

Video