reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

Game of Thrones’un “en saçma anını” belirleyen anket

Finalin yaklaşmasıyla ve geçtiğimiz sezonda yaşananlarla adından söz ettiren Game of Thrones bu kez oldukça farklı bir şekilde gündeme geliyor. Hayranlar tarafından düzenlenen anketle dizinin en saçma sahnesi seçildi. Sonuç ise pek şaşırtıcı değil.

Game of Thrones hayranlarını bir araya getiren Winter is Coming tarafından düzenlenen anket yedinci sezonda yaşanan pek çok garip olayı kapsıyor. Bunlar arasında Euron Greyjoy‘un açıklanamayan bir hızla seyahat etmesi, Samwell Tarly‘nin aniden inanılmaz bir şifacıya dönüşmesi, Gendry‘nin anlam verilemeyen hızı, Arya ve Sansa arasındaki anlamsız gerginlik ve Gece Kralı‘nın zincirleri gibi anlar yer alıyor. Zirveye oturmayı başaran ise bu sahnelerden hiçbiri olamıyor. Aksine kahramanlarımızın zorlu bir maceraya atıldığı Beyond the Wall bölümü genel anlamda fazlasıyla saçma bulunmuş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatırlarsanız Beyond the Wall bölümünde Jon Snow ve ona güvenenler Duvar’ı aşıp, ak yürüyen yakalamaya karar veriyordu. Bu sayede Westeros’takileri durumun gerçekliğine inandırabileceklerdi. Fakat mücadelenin aniden büyümesi, Gece Kralı’nın saldırısı ve Daenerys Targaryen‘in aniden belirmesiyle enteresan olaylar yaşandı. Viserion‘un ölümü ve Gece Kralı tarafından diriltilmesiyle dengeler ciddi oranda değişti. Jon Snow da amcası Benjen Stark‘ın yardımıyla ucu ucuna kurtuldu. Özetle bölüm gerçekten anlam verilmesi zor pek çok olayların arka arkaya yaşanmasıyla son buldu.

Siz ne diyorsunuz? Game of Thrones hayranları Beyond the Wall bölümü konusunda haklı mı, yoksa abartılıyor mu?

Game of Thrones 7. sezon fragmanı