reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones 8. sezon öncesi yayınlanan reklam

Game of Thrones 8. sezon için yeni teoriler doğuran reklam [İzle]

Merakla beklenen yapımların fragmanlarının boy gösterdiği Super Bowl 2019 kapsamında Game of Thrones 8. sezon için hayranları hayal kırıklığına uğratacak bir reklam yayınlandı.

Game of Thrones 8. sezon için, içinde sezona ait görüntüler içeren bir fragman beklerken tüm umutlar Super Bowl 2019 etkinliğine bağlanmıştı. Ancak dizinin baş yapımcıları Davis Benioff ve D.B. Weiss bir kez daha hayranları “oyuna getirmeyi” başardı. Zira Super Bowl kapsamında elde ettiğimiz tek Game of Thrones içeriği, Bud Light reklamı ile yapılan ortak bir çalışma oldu. Öte yandan bu klibin beraberinde Daenerys’in favori ejderhası Drogon’u getirdiğini de kaydedelim. En azından bir ejderha aksiyonu gördüğümüz için küçük bir teselli bulabiliriz belki…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dağ’ı yenmenin tek yolu Drogon mu?

Öte yandan reklamın ilginç bir noktaya parmak bastığını da belirtmeden geçemeyeceğiz. Hatırlarsanız dördüncü sezonda Tyrion, kralı öldürmekten hüküm giymişti ve “dövüşle yargılanmayı” seçmişti. Onun için dövüşen isim ise Oberyn Martell olmuştu. Dağ ile dövüşen Oberyn’in ölüm sahnesini ise kimsenin unutabileceğini sanmıyoruz. Aynı sahne bu kez Dağ’ın ölümden döndürüldükten sonraki hali ile Bud Light reklamında yer aldı. Bud Light zırhında dövüşen şövalyenin kafasını parçalan Dağ’ı durduran ise Daenerys’in ejderhası Drogon oldu.

Bu sahne elbette Game of Thrones 8. sezon bölümleriden bir sahne değil. Ancak böyle bir gönderme yapılması şüphesiz ilgi çekici. Zira şu anki “zombi/yenilmez” haliyle Dağ’ı normal bir insanın durdurabileceğine inanmak pek mümkün değil. Cersei’nin elindeki son koz olduğu da kesin. Belki de taht için yapılacak son savaşta Daenerys, Drogo ile yeniden bir kül festivali düzenlemek isteyebilir.

Game of Thrones 8. sezon 14 Nisan‘da yayınlanmaya başlayacak. Bud Light fragmanını haberin üzerinden izleyebilirsiniz.