reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Silinen Game of Thrones sahnesiyle ortaya çıkan Cersei gerçeği

Game of Thrones 8. sezon izleyicilerin kafasını karıştıran pek çok detayı barındırıyordu. Onlardan biri de Cersei Lannister’ın hamileliğiydi. Buna açıklık getirildi.

Game of Thrones 8. sezon, geçmiş sezonlarla kıyaslayınca pek çok başlıkta birden fazla tutarsızlık içeriyordu. Hikaye finalinin 6 bölüme sıkıştırılmasından mı yoksa “izleyiciyi şaşırtma” niyetinden mi bilemiyoruz ancak ciddi hikaye boşlukları yaratıldı. Onlardan biri de Cersei Lannister hikayesindeydi. 7. sezonda Jaime’yi Kuzey’e gitmemesi için ikna etmeye çalışan Cersei hamile olduğunu söyledi. Geçmişteki kehaneti yüzünden Cersei’nin bir çocuğu daha olamayacağını biliyorduk. Nitekim 8. sezonda Cersei gerçekten de bir çocuk doğurmadı. Buna fırsatı da olmadı gerçi… Ancak aradan geçen sürede, Daenerys ve Jon’un Kışyarı’na gelmesi, Ak Gezenler’le savaş, Daenerys’in Kral Toprakları’na gitmesi ve Kuzeylileri beklemesi derken Cersei’nin hamileliği hiç ilerliyormuş gibi görünmedi. Öte yandan karakterimiz hamileliği yüzünden bıraktığı şarap tüketimine de geri dönmüştü. Peki bebeğe ne oldu? Gerçekten var mıydı, yoksa bir oyun muydu? Yoksa tamamen unutulmuş muydu… Bu soruyu Cersei Lannister’a hayat veren Lena Headey cevaplıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon ile çözülemeyen bebek sorunu

Almanya’da gerçekleşen Comic Con’da hayranların sorularını yanıtlayan Headey, 7. sezonda yayınlanması için bir çocuk düşürme sahnesi çektiklerini belirtiyor. Headey’in açıklaması şu şekilde: “7. sezon için bebeği kaybettiğim bir sahne çektik ancak ne yazık ki yayınlanmadı. Çok travmatik bir sahneydi ve Cersei için de inanılmaz bir andı. Ne yazık ki yayına girmedi. Bu sahne çok hoşuma gitmişti çünkü ona karşı farklı bir bakış kazandıracağını düşünmüştüm.

Dizinin yaratıcıları Benioff ve Weiss bu sahneyi tamamen çıkararak çocuğun düştüğünü şarap içme sahnesiyle anlatmaya çalışmış gibi görünüyor. Ancak hikaye anlatıcılığı konusunda hiç başarılı olmadıkları kesin. Hayranların “tahmin etmesi gereken” bu detay neyse ki Headey’in açıklamasıyla ortaya çıkmış durumda.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı