reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Changan Lumin Corn

Changan Lumin Corn; Çin’in en çok satan elektriklisine 300 kilometre menzilli iddialı rakip

Çin’deki mini elektrikli rekabetine yeni bir soluk getirecek Changan Lumin Corn, vadettiği rakamsal sınırlarla dikkat çekecek.

Advertisement

Elektrikli otomobillerin hayatımıza girmesiyle birlikte özellikle şehir içi ulaşım tarafında pek çok kişinin günlük ihtiyaçlarını karşılayacak modelleri ön olanda görmeye başladık. Fiat, Mini, ve Mazda gibi isimlerin de bu alanda temsilciler gönderdiği sokaklara, Uzak Doğu tarafında ayrı bir tat katan modeller hüküm sürüyor. Çin’deki ucuz ulaşım ihtiyacı furyasına ciddi elektrik menzilleriyle cevap verebilen yerel üreticiler arasında Wuling’in şu aşamada açık ara lider olduğunu biliyoruz. 4.400 dolarlık fiyatıyla pazarı adeta altüst eden Hong Guan Mini, LOG okuyucularının da çok ciddi oranda ilgisini çekmeyi başarmıştı. Süreç içerisinde elini iyice güçlendiren bu modele işlerin o kadar kolay olmayacağını göstermek için yeni bir isim sahneye çıktı. Şehirdeki dengeleri değiştirmek için gelen Changan Lumin Corn, özellikle minimalist ve bir o kadar da şirin tasarımıyla ciddi bir kitleye erişme potansiyeli taşıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Changan Lumin Corn için öne çıkan teknik özellikler

Tek kapılı olmasına karşın içerisinde dört koltukla gelen Lumin Corn’a, ebatsal olarak baktığımızda tahtını elinden almak istediği Hong Guan Mini ile benzeştiğini görüyoruz. 3.270 milimetre uzunluk, 1.700 milimetre yükseklik, 1.545 milimetre genişlik ve 1.980 milimetre aks mesafesiyle aracın “Mini” rozetini hak ettiğine şüphe yok. İçerisinde bulunduğu sınıf gereği yoğun şehir içi kullanımlarında özellikle park tarafında ciddi avantajlar getiren Lumin Corn, hafif olması sebebiyle sınırlarını aşacak rakamsal veriler yakalayabiliyor. 12,92 kWh, 17,65 kWh ve 27,99 kWh kapasiteli üç farklı batarya paketiyle tercih edilebilen modelin giriş seviyesindeki kombinasyonunda 155 kilometre menzil söz konusu. Ortanca paketle birlikte 210 kilometreye esneyen menzil değeri, en yüksek kapasiteli batarya ile birlikte 301 kilometreye kadar çıkabiliyor. Motor tarafında ise ilk aşamada 41 beygirlik tek güç seçeneğinin sunulacağını açıklayan marka, ileriki vadede yaklaşık 50 beygirlik üst seçeneğin de tercih edilebileceğini paylaştı. Fabrikadan 3 yıl veya 120.000 kilometre garantisiyle çıkacak olan Changan Lumin Corn için fiyatlar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın