reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Locke & Key

Netflix cephesinden gizem dolu yeni dizi: Locke & Key [Video]

Netflix hayli gizemli yeni dizisi Locke & Key için ilk fragmanı yayınladı. Çizgi roman uyarlaması olan dizi, kapalı kapıları aralıyor.

Yeni bir dizi arayışındaysanız ve gizem türünü seviyorsanız, Netflix bu arayışınızı noktalayacak en yeni yapımı Locke & Key için ilk fragmanı yayınladı. Joe Hill ve Gabriel Rodriquez imzalı çizgi romandan uyarlanan bu yapımın arkasında ise iddialı isimler bulunuyor. Dizinin yapımcılığını Lost’un yapımcısı Carlton Cuse ve korku/gerilim türünde son zamanlarda izlediğimiz en iyi dizilerden olan The Haunting of Hill House’un yapımcısı Meredith Averill üstleniyor. Dizi ise açılmaması gereken kapıları aralıyor ve gizemli bir şeytanı uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix dizisi Locke & Key şubat ayında yayında

Dizi için paylaşılan resmi özet şu şekilde: “Babaları gizemli bir şekilde öldürülen üç kardeş anneleri ile dedelerinden kalma Anahtar Ev’e (Keyhouse) yerleşir. Taşındıkları evde babalarının ölümüne dair cevapları bulacakları sihirli anahtarlar keşfederler. Locke kardeşler, bu farklı anahtarları ve onların eşsiz güçlerini fark ettikçe, gizemli bir şeytan uyanır ve anahtarları ele geçirmek için harekete geçer.

Dizinin aşk, kayıp ve güçlü aile bağlarını anlatan bir olgunlaşma hikayesini konu aldığı not düşülüyor. Stranger Things kadar başarılı olur mu bilemiyoruz ancak ilk fragmanda en azından benzer kitleye hitap eden bir dizi amaçlanmış gibi görünüyor. Gerilim ögelerine de yer veren yapım, gizem türünde yeni favori olmayı hedefliyor.

7 Şubat‘ta Netflix kütüphanesindeki yerini alacak olan yapımın Türkçe altyazılı fragmanını haberin üzerinden izleyebilirsiniz.