reklamı kapat

POPÜLER

Bird Box Shadow and Bone Grisha

Netflix’in Bird Box senaristinden istediği fantastik dizi

Bird Box uyarlamasının elde ettiği başarıdan sonra Netflix, senaryoyu yazan Eric Heisserer‘la yeni bir uyarlama için anlaştı. Grisha üçlemesinden uyarlama Shadow and Bone dizisi geliyor.

Sadece Netflix’in Bird Box uyarlamasıyla değil vizyonda ses getiren Arrival filmi ile de tanınan senarist Eric Heisserer, Grisha uyarlaması olan Shadow and Bone için Netflix’le anlaştı. Gerilim hikayeleri üzerine deneyimli olan Heisserer’in üstlendiği yeni yapım fantastik temeller üzerine oturuyor. Leigh Bardugo’nun kaleme aldığı Grisha serisi üçleme olarak karşımıza çıkıyor. Shadow and Bone ise serinin ilk kitabı. Onu Siege and Storm ve Ruin and Rising izliyor. Netflix’in burada uzun soluklu bir proje planladığı da görünebilir. Merak edenler için seride yer alan üç kitabın da Türkçe baskısı olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk sezon 8 bölüm

Netflix’in Shadow and Bone için 8 bölümlük bir planı olduğu kaydediliyor. Hikaye büyünün hüküm sürdüğü bir evrende geçiyor. Seri merkezine genç bir yetim olan Alina Starkov’u oturtuyor. Ravka Krallığı’da yaşayan Starkov, büyücüler topluluğu Grisha’ya katılıyor. Ancak Starkov ve krallığı büyük tehlikeler bekliyor. Kısa süre sonra kahramanımız kendini içinden çıkması hayli zor olan bir maceranın tam ortasında buluyor.

The Witcher ve Dark Crystal’ın ardından platformdaki “fantastik” yapımları da artırmaya devam eden Netflix’in yeni dizisine ilişkin başka bir detay bulunmuyor. Oyuncuların ve yayın tarihinin projenin ilerleyen zamanlarında açıklanması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Dünya’nın sonunu getiren Netflix filmi: IO