reklamı kapat

POPÜLER

Huawei akıllı gözlük AR gözlük

Merak edilen Huawei akıllı gözlük satışa sunuldu; işte fiyatı

Huawei akıllı gözlük modeli sonunda yurt dışında satışa çıktı. Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği bilinmeyen ürün, dikkat çekiyor;

Huawei, hatırlarsınız P30 ve P30 Pro lansmanında “başta gerçek sanılmayan” bir sürpriz yapmış ve güneş gözlüğü ile optik gözlük markası Gentle Monster ile ortaklık kurarak geliştirdikleri akıllı gözlüğü tanıtmıştı. İşte bu gözlük, Çin merkezli olarak satışa çıktı. Hazırlanan gözlük toplam beş farklı versiyondan oluşuyor. Bu versiyonlara direkt olarak Smart East Moon 01, Smart Jack Blue 01, Smart South Side 01, Smart Alio 01 ve Smart Alio C1 isimlerini veriliyor. Burada South Side 01 modeline yaklaşık 282 dolar fiyat belirlenmiş. Diğer dört modelin fiyatı ise 353 dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonlar ile bağlantı kurabilen Huawei akıllı gözlük modelleri, yerleşik çift mikrofon ve hoparlör ile telefon görüşmesine izin veriyor. Bünyelerinde bir kamera ya da buton olmayan ürünlerin, 2.200 mAh pil taşıdığı biliniyor. USB-C üzerinden ya da kablosuz olarak şarj edilebileceği belirtilen gözlükler, müzik dinleme için de kullanılabiliyor. Toza ve suya karşı dayanıklı olan modellerin, içinde şarj edilebildikleri bir deri kılıfları da bulunuyor.

Huawei akıllı gözlük

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei akıllı gözlük modelleri merak uyandırıyor

Ancak başta da dediğimiz gibi bu ürünlerin Çin dışında satılıp satılmayacağı bilinmiyor. Türkiye’ye gelmesi beklenmeyen ürünler, çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor.

Video