reklamı kapat

POPÜLER

Huawei akıllı gözlük

İşte bu beklenmiyordu; karşınızda Huawei akıllı gözlük [Video]

Huawei, P30 Pro ve P30 etkinliğinde gerçekten sürpriz bir duyuru daha yaptı. Firma bir akıllı gözlük modellerini tanıttı. İşte ilk detaylar;

Akıllı gözlük modelleri pazarda kendisine yer bulamadı. Ancak Huawei bunu değiştirmek istiyor. Bunun için 2011’de Güney Kore Seul’de Hankook Kim tarafından kurulan güneş gözlüğü ve optik gözlük markası Gentle Monster ile ortaklık kuran firma, geliştirdikleri akıllı gözlükleri tanıttı. Halen gerçekliği konusunda soru işaretlerinin olduğu gözlükler, birçok farklı tasarımla hazırlanmış görünüyor. Direkt olarak iki şirket CEO’su tarafından gösterilen modeller, bünyesinde 2.200 mAh pil taşıyor. USB-C üzerinden ya da kablosuz olarak şarj edilebileceği belirtilen ürünlerin, bünyesinde çift mikrofon ve hoparlör yer alıyor. Telefonlarla bağlantı kurabilen ve müzik dinleme yanında telefon görüşmesi için de kullanılabilen Huawei imzalı akıllı gözlük modelleri, sesli asistan desteğini de getiriyor. IP67 sertifikası ile toza ve suya karşı dayanıklı olacak modellerin, tüm elektronik donanımı yan taraflarında yer alıyor. Bir kamerası olmayan gözlükler, giyilebilir pazar için ilginç duruyor. Firma modeller için bir NFC tabanlı temassız şarj sistemine sahip taşıma kılıfı dahi geliştirmiş durumda.

Huawei akıllı gözlük
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ve Gentle Monster ortaklığında hazırlanan akıllı gözlük modelleri ilginç görünüyor

Ancak modellerin kaça satılacağı henüz açıklanmıyor. Ucuz olmasının beklenmediği modeller için hazırlanan tanıtım videosunu yukarıda izleyebilirsiniz. Satış için temmuz ayının adı geçiyor.