reklamı kapat

POPÜLER

Gentle Monster ortaklığıyla Huawei Eyewear II akıllı gözlük tanıtıldı

Huawei Eyewear II akıllı gözlük tanıtıldı; işte fiyat ve özellikler

Huawei imzalı ilk akıllı gözlük modeli uzun süre önce yurt dışında satışa çıkmıştı. İşte bu modelin yenisi Huawei Eyewear II geldi.

Huawei, hatırlarsınız P30 ve P30 Pro lansmanında bir sürpriz yapmış ve güneş gözlüğü markası Gentle Monster ile ortaklık kurarak geliştirdikleri ilk akıllı gözlüğü tanıtmıştı. Birçok farklı versiyonla gelen gözlüğün yenisi Huawei Eyewear II adı altında lanse edildi. Yine Gentle Monster ortaklığında hayat bulan ürün, aslında çok büyük yenilikler taşımıyor. Yani direkt olarak ilk sürüm üzerine kurulan akıllı gözlük, aşağıda görebileceğiniz farklı çerçeve seçenekleriyle elde edilebiliyor. Yerleşik hoparlörleriyle stereo ses verebildiği (Sadece takan duyabiliyor) aktarılan akıllı gözlük Eyewear II, kare yapıda şarj özellikli bir yaşıma haznesi taşıyor. Bu hazne USB-C üzerinden doldurulabiliyor. Bünyesindeki dokunmatik kontrol altyapısı ile yönetilebilen ve sesli asistana erişim sağlayabilen gözlük, bünyesinden bağlı telefona gelen çağrıların cevaplanmasına da imkan tanıyor. Yapabildikleri bir ekranı olmadığından kısıtlı olan Eyewear II, yine de giyilebilir pazar içerisinde dikkat çekmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Eyewear II akıllı gözlük modelin Türkiye’de satılacak mı?

Bu sorunun cevabı net olarak hayır. İlk model gibi bu gözlüğün de Türkiye’de hatta global pazarda satılması beklenmiyor. Modelin Çin merkezli başlangıç fiyatı 362 dolar seviyesinde. En yüksek fiyat ise 391 dolara çıkıyor.

İlgili Video