reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry TCL

BlackBerry marka akıllı telefonlar geri geliyor

Akıllı telefonlar öncesinin efsane ismi BlackBerry, akıllı telefon döneminde TCL ile kurduğu ortaklığı geçen sene bitirmişti.

Geçtiğimiz yıllarda hatırlarsınız ikili bir araya gelerek KEY serisi Android işletim sistemli akıllı telefonlar hazırlamış ve pazarda dikkat çekmeye çalışmıştı. Bazı Android modellerini çok talep olmamasına rağmen tuşlu olarak hazırlayan ikili, bira da bu yüzden pazarda hiçbir zaman öne çıkmadı. Çünkü hazırlanan telefonlar kendilerine has hiçbir özellik taşımıyor ya da hiçbir konuda rakipleri geride bırakamıyordu. Bu yüzden çoğu kişinin uzak durduğu TCL imzalı yeni nesil BlackBerry akıllı telefonlar tarih olmuştu. Ancak BlackBerry markası pazarda kalmaya devam edecek. Çünkü ABD merkezli Onward Mobility firması 2021’de 5G destekli BlackBerry modellerinin yolda olduğunu duyurdu. Burada birden fazla telefonun adı geçiyor ancak henüz başka bir detay elimizde yer almıyor. Ancak bu duyuruya sıkı fanların dahi çok da sevinmediğini belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BlackBerry ile TCL ortaklığı fayda sağlamadı

Firmanın TCL ortaklığında çıkan telefon Türkiye’de de satılıyordu. Ancak hatırlarsınız bu cihazlar Türkiye’de inanılmaz derece yüksek fiyatlar ile satılmıştı. Bu açıdan yurt dışında olduğu gibi Türkiye’de de öne çıkmayan BlackBerry‘ler, Onward Mobility firmasının yeni adımıyla da pek ses getirebilecek gibi görünmüyor. Firmanın günümüzde öne çıkabilmek adına mutlaka fiyat-performans oranı çok yüksek cihazlar hazırlaması gerekiyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Son dönemdeki en özel telefon ile tanışın