reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry KEY2

Yeni BlackBerry akıllı telefon modelleri çok yakında olabilir

Klasik tasarıma sahip yeni 5G BlackBerry modelleri geliyor. Bunların arkasında Onward Mobility firması yer alıyor.

Geçtiğimiz yıllarda hatırlarsınız BlackBerry ve TCL ikilisi bir araya gelerek KEY serisi Android işletim sistemli akıllı telefonlar hazırlamış ve pazarda dikkat çekmeye çalışmıştı. Bazı Android modellerini çok talep olmamasına rağmen tuşlu olarak hazırlayan ikili, bu yüzden pazarda hiçbir zaman öne çıkmadı. Bu yüzden TCL imzalı yeni nesil BlackBerry akıllı telefonlar tarih oldu.

Daha sonra ise BlackBerry markasının pazarda kalmaya devam edeceği öğrenildi. ABD merkezli Onward Mobility firması 2021’de 5G destekli BlackBerry modellerinin yolda olduğunu duyurdu.

Hatta burada ilk model ya da modeller 2021’in ilk çeyreğinde gelecek denilmişti. Ancak bu gerçek olmadı. Halen Onward Mobility imzalı bir BB modeli karşımıza çıkmadı. Ancak bu yakında değişecek gibi görünüyor.

Çünkü firma kısa süre önce bir program başlattı. Bu program ile şirketin amacı gelecek ürünler hakkında kişileri erkenden bilgilendirmek. Burada çıkmayan ürünlerin program kapsamındaki kişilere gönderileceği ve çıkış öncesi bildirim alma yanında market oluşturma amacı bulunuyor.

Bu program ürün temelli olduğundan da ilk telefon ya da telefonların yolda olduğu düşünülüyor. Daha önce yapılan açıklamaya göre firma direkt olarak “klasik tasarıma sahip yeni 5G BlackBerry modelleri geliştiriyor.

Firmanın 5G’li modelleri Android işletim sistemi üzerine kurması beklenirken, Onward Mobility firmasının ilk telefonu için Foxconn ile ortaklaşa çalıştığı da biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BlackBerry imzalı yeni telefonlar pazarda yine öne çıkamayacak

Hep söylediğimiz gibi kimsenin günümüzde tuşlu bir telefona para vermesi çok da olası görünmüyor. Fiziksel klavyeli telefonların en büyük problemi ekranı daraltmaları oluyor ve bu da günümüz şartları için kabul edilebilir görünmüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın