reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry TCL

BlackBerry akıllı telefonlar için yolun sonu

Akıllı telefonlar öncesinin efsane ismi BlackBerry, akıllı telefon döneminde TCL ile kurduğu ortaklık ile yer almıştı. Bu ortaklıktan önemli bir haber var.

BlackBerry ile TCL ortaklığı yapılan resmi açıklama ile resmen sona erdirildi. İkili bir araya gelerek KEY serisi Android işletim sistemli akıllı telefonlar hazırlamış ve pazarda dikkat çekmeye çalışmıştı. Bazı Android modellerini çok talep olmamasına rağmen tuşlu olarak hazırlayan ikili, pazarda hiçbir zaman öne çıkmadı. Çünkü hazırlanan telefonlar kendilerine has hiçbir özellik taşımıyor ya da hiçbir konuda rakipleri geride bırakamıyordu. Bu yüzden çoğu kişinin uzak durduğu TCL imzalı yeni nesil BlackBerry akıllı telefonlar, artık hayatımızda olmayacak. Firma mevcut telefonların yazılımsal olarak desteklenmeye devam edileceğini aktarıyor. Burada 31 Ağustos 2022 tarihi verilirken, TCL’in başka ortaklar ile akıllı telefon üretmeyi sürdüreceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BlackBerry ile TCL ortaklığı fayda sağlamadı

Biliyorsunuz firmanın modelleri Türkiye’de de çok ama çok pahalıya satılıyor. Bu açıdan yurt dışında olduğu gibi Türkiye’de de öne çıkmayan yeni BlackBerry‘ler için en mantıklı karar alınmış durumda. Bu arada TCL gibi BlackBerry’nin de tamamen tarih olmayacağını belirtelim. Firma başta otomobil yazılımları olmak üzere birçok konuda çalışmalar yapıyor. Android telefonlar öncesinde milyonlarca “iş telefonu” satan ve o zamanlar çok ses getiren firma, artık telefon konusunda tam olarak kapatıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni katlanabilir modeli