reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry KEY2

Klasik tasarıma sahip yeni 5G BlackBerry modelleri geliyor

Evet ciddi ciddi klasik tasarıma sahip yeni 5G BlackBerry modelleri geliyor. Herkesin aklında bu konuda ise sadece tek bir soru var: Neden?

Geçtiğimiz yıllarda hatırlarsınız BlackBerry ve TCL ikilisi bir araya gelerek KEY serisi Android işletim sistemli akıllı telefonlar hazırlamış ve pazarda dikkat çekmeye çalışmıştı. Bazı Android modellerini çok talep olmamasına rağmen tuşlu olarak hazırlayan ikili, bu yüzden pazarda hiçbir zaman öne çıkmadı. Hazırlanan telefonlar kendilerine has hiçbir özellik taşımıyor ya da hiçbir konuda çok güçlü rakiplerini geride bırakamıyordu. Bu yüzden TCL imzalı yeni nesil BlackBerry akıllı telefonlar tarih oldu. Ancak daha sonra BlackBerry markasının pazarda kalmaya devam edeceğini öğrendik. ABD merkezli Onward Mobility firması 2021’de 5G destekli BlackBerry modellerinin yolda olduğunu duyurmuştu. İşte bu duyuru bir kez daha tekrarlandı. Açıklamaya göre 2021’de firmanın klasik tasarıma sahip yeni 5G BlackBerry modelleri geliyor. Firmanın 5G’li modelleri Android işletim sistemi üzerine kurması beklenirken, Onward Mobility firmasının ilk telefonu için Foxconn ile ortaklaşa çalıştığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BlackBerry pazarda yine öne çıkamayacak

Kimsenin günümüzde tuşlu bir telefona para vermesi çok da olası görünmüyor. Fiziksel klavyeli telefonların en büyük problemi ekranı daraltmaları oluyor ve bu da günümüz şartları için kabul edilebilir görünmüyor. Yeni modellerin 5G desteği taşıyacak olmasının da klavyeli bir formda hiçbir önemi bulunmuyor. Yeni modeller direkt olarak ölü doğuyor..

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Son dönemdeki en özel telefon ile tanışın