reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 Samsung Galaxy S22

Samsung Quick Share için Windows 10 müjdesi geldi

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Apple AirDrop benzeri Quick Share sistemi için Windows 10 desteği getiriyor.

Apple ekosisteminin en çok sevilen özellikleri arasında biliyorsunuz AirDrop yer alıyor. Bu özellik sayesinde kişiler telefonları, tabletleri ya da bilgisayarları arasında hızlıca veri aktarımı yapabiliyor. Birçok kişinin olmazsa olmazı arasında yer alan bu dosya paylaşım altyapısı için hatırlarsınız Samsung da bir adım attı. Firmanın bu konuda geliştirdiği sistem direkt olarak Quick Share adına sahip. Resmi olarak Galaxy S20 ailesiyle beraber tanıtılan bu altyapı, Galaxy cihazlar arasındaki dosya aktarımını çocuk oyuncağı haline getiriyor. İşte bu sistem için Samsung ile Microsoft arasında bir Windows 10 ortaklığı kuruldu. Bu ortaklık sayesinde destekli Galaxy cihaz sahipleri, yakında Windows 10 PC’lerine kolaylıkla veri aktarabilecek. Süreç aynı şekilde tam tersi olarak da çalışacak. Yani Windows PC’lerden de Samsung telefonlara veri aktarımı saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilecek. Özelliğin yakın zaman içerisinde herkes için kullanıma çıkacağı aktarılıyor. Ancak bir tarih verilmiyor.

Samsung Quick Share kullanışlı görünüyor

AirDrop’a geçtiğimiz sağlam bir alternatif de Xiaomi, OPPO ve Vivo ortaklığından gelmişti. Üzerinde uzun zamandır çalışılan “Peer-to-Peer Transmission Alliance” isimli sistem / altyapı, Android temelli arayüzler “MIUI, ColorOS ve FuntouchOS” içerisine entegre ediliyor. Bluetooth LE kullanarak eşleşme ve WiFi F2P temelli aktarım ile çalışan sistem, internet bağlantısı olmadan saniyede 20 MB veri aktarımı sunabiliyor. Bu marka telefonlar arasında ve marka içerisinde aktarımı kolaylaştıracak teknoloji, telefonların güncel arayüzlerinde kullanıcılara sunulmaya başlanmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin en yeni modeli Mi Note 10