reklamı kapat

POPÜLER

mikro elektrikli otomobil Microlino

Adı gibi mikro elektrikli otomobil Microlino üretime giriyor

Elektrikli otomobil pazarında geliştirilmekte olan birçok model yer alıyor. Bu alanda Microlino da gerçek olacak. İşte detaylar;

Mini Cooper imzalı elektrikli otomobil modelleri hali hazırda Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede alınabiliyor. Ancak Mini Cooper modelleri tam olarak “Mini” sayılmaz. Burada “Mini” kelimesinin karşılığını veren, hatta direkt olarak “Mikro” olarak geçen bir model bulunuyor. Microlino adındaki bu sayfada gördüğünüz otomobil, uzun zamandır gündemde yer alıyor. Otomobili şimdi gündeme getiren ie 2021’in eylül ayında üretime girecek olması oluyor. İnanılmaz ufak olan bu iki kişilik araç, şehir içi kullanımı için harika görünüyor. Özellikle çok dar yollara sahip Londra gibi yerlerde dikkat çekecek otomobil, önden giriş / çıkış sunuyor ve açıklandığı kadarıyla yerleşik pil sistemiyle 200 km kadar menzil getiriyor. Bu menzil şehir içi kullanımı için birçok kişiye fazlasıyla yetebilecek gibi görünüyor. Aracın yapısı gereği çok da önemli olmayan gücü henüz açıklanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli otomobil modeli Microlino çok satabilir

Otomobilin açıklanan satış fiyatı Avrupa özelinde 12 bin euro seviyesinde yer alıyor. Bu etiket ile 7.500 euro fiyatı olan Renault Twizy’den pahalı ancak 22 bin euro fiyatı olan minik modellerden Smart EQ’dan ucuz olacak Microlino, yüksek ihtimalle Türkiye pazarına uğramayacak elektrikli otomobiller arasında yer alıyor. Türkiye’de zaten artık elektrikli otomobil modellerinin çok da şansı bulunmuyor. Çünkü son ÖTV zammı sonrasında fiyatlar oldukça yükselmiş durumda. ÖTV zammı hakkındaki detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Audi’nin çok ses getiren yeni modeli