reklamı kapat

POPÜLER

Gençlere odaklanan yeni mikro elektrikli: Microlino Lite

 - Güncelleme: 26 Şubat 2024 15:09

Bugün tanıtılan ve gençlere odaklanan yeni mikro elektrikli otomobil modeli Microlino Lite dikkat çekmeyi başarmış durumda.

Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılan iki kişilik Microlino Lite, ülkelere göre değişmekle birlikte 14 yaşındaki gençlerin dahi kullanabileceği bir seçenek olarak tasarlanmış. 12 beygirlik bir elektrik motoru ile karşımıza çıkarılan araç, maksimumda 45 km/s hıza çıkabiliyor ve Citroen Ami, Opel Rocks ile Topolino gibi araçlara yeni bir alt seviye alternatif daha olacak. Avrupa’daki birçok ülkede normal araç ehliyeti olmayan ancak moped lisansı olanlar tarafından kullanılabileceği aktarılan araç, 5.5 kWh ya da 11 kWh olmak üzere iki farklı batarya seçeneğiyle elde edilebilecek. Sırasıyla 100 km ve 180 km menzil açıklanan model, en altta yüzde 80 doluluğa iki saatte, üstte ise dört saatte taşınabilecek. Önden girilen model için şimdilik genel bir satış fiyatı açıklanmıyor, sadece aylık 156 euro seviyesinde bir Avrupa merkezli aylık kiralama ücreti aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW Isetta’yı akıllara getiren normal elektrikli otomobil Microlino ise çok uzun zamandır gündemdeydi. İnanılmaz ufak olan bu iki kişilik araç, şehir içi kullanımı için harika görünüyordu. Özellikle çok dar yollara sahip Londra gibi yerlerde dikkat çeken otomobil, Lite model gibi önden giriş / çıkış sunuyor ve yerleşik pil sistemiyle 200 km kadar menzil getiriyor. Aracın maksimum hızı ise 90 km/s seviyesinde. Toplam ağırlığı 513 kg gibi düşük bir seviyede olan aracın fiyatı Avrupa özelinde 12 bin euro seviyesinde yer alıyordu.

Microlino Lite yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu