reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Quick Share

Samsung Quick Share ortaya çıktı; AirDrop alternatifi!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bu sefer gündeme Galaxy S20 ailesi değil yeni Apple AirDrop benzeri Quick Share sistemiyle geldi.

Apple ekosisteminin en çok sevilen özellikleri arasında biliyorsunuz AirDrop yer alıyor. Bu özellik sayesinde kişiler telefonları, tabletleri ya da bilgisayarları arasında hızlıca veri aktarımı yapabiliyor. Birçok kişinin olmazsa olmazı arasında yer alan bu dosya paylaşım altyapısı için Samsung da bir adım attı. Firmanın bu konuda geliştirdiği sistem direkt olarak Quick Share adına sahip. Söylendiği kadarıyla bu özellik sayesinde Galaxy telefonlar arasında kolayca dosya transferi yapılabilecek. Yakındaki Galaxy telefon kullanıcılarını otomatik olarak algılayacak sistem, bulut tabanlı bir altyapı da sunacak deniyor. Resmi olarak Galaxy S20 ailesiyle beraber tanıtılacak gibi görünen altyapı, büyük ihtimalle sadece One UI 2.1 ve üstü telefonlarda görev yapacak. Tüm detaylar için lansmanın beklenmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Quick Share kullanışlı görünüyor

AirDrop’a sağlam bir alternatif de Xiaomi, OPPO ve Vivo ortaklığından geldi. Üzerinde uzun zamandır çalışılan “Peer-to-Peer Transmission Alliance” isimli sistem / altyapı, Android temelli arayüzler “MIUI, ColorOS ve FuntouchOS” içerisine entegre ediliyor. Bluetooth LE kullanarak eşleşme ve WiFi F2P temelli aktarım ile çalışan sistem, internet bağlantısı olmadan saniyede 20 MB veri aktarımı sunabiliyor. Bu marka telefonlar arasında ve marka içerisinde aktarımı kolaylaştıracak teknoloji, telefonların güncel arayüzlerinde kullanıcılara sunulmaya başlanmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin en yeni modeli Mi Note 10