reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Quick Share

Samsung’dan “Private Share” isimli paylaşma uygulaması geliyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, dikkat çeken bir uygulama üzerinde daha çalışıyor. Yakında Private Share geliyor. İşte detaylar;

Apple dünyasının en çok sevilen özellikleri arasında AirDrop yer alıyor. Bu özellik sayesinde kişiler telefonları, tabletleri ya da bilgisayarları arasında hızlıca güvenli olarak veri aktarımı yapabiliyor. Birçok kişinin olmazsa olmazı arasında yer alan bu dosya paylaşım altyapısı, biliyorsunuz Samsung Galaxy S20 ailesinde de yer alıyor. Bu tarafta yeni özelliğe verilen isimi Quick Share olarak geçiyor ve kişilere kolay şekilde telefonları arası aktarım sunuluyor. Ancak Samsung bununla yetinmek istemiyor. İşte bu noktada Private Share gündeme geliyor. Firmanın üzerinde çalıştığı yeni uygulama Private Share, aktarıldığı kadarıyla blok zinciri temelinde aktarım yapıyor ve böylece çok güvenli bir seçenek oluşturuyor. Bu uygulama ile kişilerin hızlıca dosya aktarımı yapabileceği ve dosyaların gönderilen kişiden / cihazdan bir süre sonra silinebileceği aktarılıyor. Bu da güvenlik için oldukça güzel görünüyor. Bu uygulamanın yani Private Share‘in ilk olarak 2021 başında Galaxy S21 ailesiyle beraber lanse edilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung paylaşma seçeneklerini artırıyor

Bu arada rakipler de boş durmuyor. AirDrop’a sağlam bir alternatif üzerinde Xiaomi, OPPO ve Vivo ortaklığı da geliştiriyor. Üzerinde uzun zamandır çalışılan “Peer-to-Peer Transmission Alliance” isimli sistem / altyapı, Android temelli arayüzler “MIUI, ColorOS ve FuntouchOS” içerisine entegre ediliyor. Bluetooth LE kullanarak eşleşme ve WiFi F2P temelli aktarım ile çalışan sistem, internet bağlantısı olmadan saniyede 20 MB veri aktarımı sunabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin en yeni modeli Mi Note 10