reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 ve Samsung Galaxy Note 10

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 sahiplerini sevindirecek haber

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce Samsung Galaxy S10 ve Samsung Galaxy Note 10 için güzel bir güncelleme açıklaması yaptı.

Samsung Galaxy S10 ve Samsung Galaxy Note 10 serisi modellere Galaxy S20’lerin önemli özellikleri geldi. Yakında herkes için sunulacağı aktarılan bu özelliklerin ilki “Single Take” modu. Bu mod tek tuşa basıldığı zaman birden fazla fotoğraf ile video çekiyor, GIF’ler oluşturuyor ve bunların arasından en iyilerini seçerek paylaşmanıza imkan tanıyor. Yaratıcı içerikler için güzel olan bu kamera modunun yanında “Night Hyperlapse” modu da geliyor. Aynı zamanda geniş ayarlar sunan “Pro Video Modu” da yolda olan Galaxy S20 özellikleri arasında yer alıyor. Samsung Galaxy S10 ve Samsung Galaxy Note 10 modellerinin ayrıca Galeri uygulaması için “Clean View” özelliği kazanacağı da aktarılıyor. Bu özellik etkili bir organizasyon ve gruplama sunuyor. Ayrıca yine Galeri uygulamasına “Quick Crop” özelliği de geliyor. Bu da fotoğrafa zoom yapıp kesilmiş halini hızlıca kaydetmeye yarıyor. Ayrıca “Music Share” özelliği de listede. Bu da kişilerin eşleşmiş Bluetooth bağlantılarını arkadaşlarıyla paylaşmasına imkan tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ve Samsung Galaxy Note 10  Samsung One UI 2.1 sürüme yükseltildi

Android 10 temelli Samsung One UI 2.1 şimdiye kadar sadece Galaxy S20 ailesi Galaxy Z Flip‘de yer alıyor. Kısa süre önce bunun değişeceği açıklanmış ve son sürümün resmi olarak Galaxy S9, Galaxy S10, Galaxy Note 9 ve Galaxy Note 10 serilerine de üç hafta içerisinde gönderileceği aktarılmıştı. Daha önce de söylediğimiz üzere One UI 2.1 için çok büyük değişiklikler yok. Çünkü arayüzün en önemli özellikleri Galaxy S20 ailesi ve Galaxy Z Flip donanımlarına özel olarak hazırlanmış durumda. Ancak yine de One UI 2.1 ile yukarıdakilere ek olarak Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 için Screen Zoom (Temel olarak tüm içeriği büyütüyor) ayarı ve Quick Share (Cihazlar arası hızlı paylaşım) özelliklerini de gelmiş durumda.

İlgili Video