reklamı kapat

POPÜLER

Samsung One UI 2.1

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 için One UI 2.1 açıklaması

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 için One UI 2.1 açıklaması yaptı.

Android 10 temelli Samsung One UI 2.1 biliyorsunuz şu an Galaxy S20 ailesi Galaxy Z Flip‘de yer alıyor. Kısa süre önce bunun değişeceği açıklanmış ve son sürümün resmi olarak Galaxy S9, Galaxy S10, Galaxy Note 9 ve Galaxy Note 10 serilerinde de gönderileceği aktarılmıştı. İşte bu güncelleme, firmanın açıklamasına göre üç hafta içerisinde Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 için indirilebilir olacak. Son sürümün daha sonra diğer cihazlara da geleceği tahmin ediliyor. Daha önce de aktardığımız üzere One UI 2.1 ile çok büyük değişiklikler yolda değil. Çünkü arayüzün en önemli özellikleri Galaxy S20 ailesi ve Galaxy Z Flip donanımlarına özel olarak hazırlanmış durumda. Ancak yine de One UI 2.1 ile eski cihazlara Screen Zoom (Temel olarak tüm içeriği büyütüyor) ayarı ve Quick Share (Cihazlar arası hızlı paylaşım) özelliklerinin geleceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Samsung One UI 2 büyük beğeni topluyor

Videosu aşağıda yer alan yeni sürüm One UI 2, ilk sürümden çok da farklı değil. Belirli tasarım unsurları göze daha güzel gelecek şekilde güncellenen arayüz, bu sefer dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırma konusunda daha iyi görünüyor. Firmanın buna özellikle çalıştığı ve birçok unsuru sadeleştirdiği açıklanıyor. Ses göstergesi dahil birçok arayüz göstergesini ufaltan şirket, arayüzün artık daha doğal bir kullanım sunduğunu da aktarıyor. Tek elle kullanımı daha da kolay hale getirmesi sevindiren sürüm, birçok simgede daha canlı renkler kullanıyor. Hareketli simgeler taşıyan ve koru arayüzü daha fazla yere genişleten One UI 2, genel olarak kullanıcı deneyimini artırıyor.

İlgili Video