reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry

BlackBerry markalı yeni telefonlar bir kez daha tarih oldu

Yeni nesil akıllı telefon furyasına uyum sağlayamayarak geride kalan BlackBerry, markasını geleceğe taşıyamayacak gibi görünüyor.

Advertisement

BlackBerry, en son bir patent satışı ile gündeme gelmişti. Firma sahibi olduğu 600 milyon dolarlık bazı telefon odaklı patentleri Catapult IP Innovations firmasına satmıştı. Geçtiğimiz yıl da 90 farklı patentini Huawei’ye satan BlackBerry, bu sefer başka bir konuyla gündemde. Hatırlarsınız geçtiğimiz yıllarda BlackBerry ve TCL ikilisi bir araya gelerek KEY serisi Android işletim sistemli akıllı telefonlar hazırlamış ve pazarda dikkat çekmeye çalışmıştı.

Bazı Android modellerini çok talep olmamasına rağmen tuşlu olarak hazırlayan ikili, bu yüzden pazarda hiçbir zaman öne çıkmadı. Bu yüzden TCL imzalı yeni nesil BlackBerry akıllı telefonlar tarih oldu.

Daha sonra ise BlackBerry markasının pazarda kalmaya devam edeceği öğrenilmişti. Çünkü ABD merkezli Onward Mobility firması 2021’de 5G destekli BlackBerry modellerinin yolda olduğunu duyurmuştu. Ancak 2021’de bu yeni modeller karşımıza çıkmadı.

Daha sonra Onward Mobility bu 2021’de beklenen telefonları 2022’de tanıtacak söylentileri dolanmaya başlandı. Ancak bu da söz konusu olmayacak. Gelen sağlam bilgilere ve elde edilen işaretlere göre Onward Mobility firması kapatılıyor. Bu açıdan BlackBerry’nin ismini yaşatacak ve geleceğe taşıyacak hiçbir firma kalmamış durumda.

Başka bir firmanın ismi haklarını satın alması olası ancak buna artık pek fazla ismin sıcak bakacağı düşünülmüyor. Artık belirli markaların geçmişte ve hafızalarda kalması daha mantıklı olacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı