reklamı kapat

POPÜLER

Huawei akıllı gözlük AR gözlük

Huawei’den pop-up kameralı ilginç AR gözlük çalışması

Huawei, giyilebilir ürün pazarında dikkat çeken isimler arasında yer alıyor. Firma şimdi ise pop-up kameralı ilginç AR gözlük çalışması ile gündemde.

Huawei, hatırlarsınız P30 ve P30 Pro lansmanında “başta gerçek sanılmayan” bir sürpriz yapmış ve güneş gözlüğü ile optik gözlük markası Gentle Monster ile ortaklık kurarak geliştirdikleri akıllı gözlüğü tanıtmıştı. Bu gözlük daha sonra Çin merkezli olarak satışa da çıktı. Hazırlanan gözlük toplam beş farklı versiyondan oluşuyor ve bu versiyonlara Smart East Moon 01, Smart Jack Blue 01, Smart South Side 01, Smart Alio 01 ve Smart Alio C1 isimlerini veriliyor. Akıllı telefonlar ile bağlantı kurabilen Huawei akıllı gözlük modelleri, yerleşik çift mikrofon ve hoparlör ile telefon görüşmesine de izin veriyor. Ancak firma AR gözlük konusunda da çalışıyor. Bu noktada alınan yeni patent, Huawei’nin pop-up kameraya sahip olan ve ilginç olarak bu hareketli kamerası dönebilen bir gözlük üzerinde çalışma yaptığını gösteriyor. Bu da gerçekten ilginç görünüyor. Bu tarz ürünlerde kameranın gizlenebiliyor olması gizlilik için büyük önem arz ediyor. Ancak kameranın dönebiliyor olması yine de mahremiyet konusunda kötü görünüyor. Çünkü bu kameranın özel bir uygulama üzerinden yönlendirilebileceği aktarılıyor. Yani bakmadığınız bir yerin kaydını almak mümkün olacak deniyor.

Huawei AR gözlük

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei AR gözlük gerçek olacak mı bilinmiyor

Ancak bu alanda başka firmalar da çalışıyor. Burada en büyük isim ise Apple olacak gibi görünüyor. Firma gerçekten uzun süredir bir AR gözlük geliştiriyor ve çıkışı 2022’de yapacak gibi görünüyor.

İlgili Video