reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Ariya

Tanıtımı için geri sayım sürüyor; Nissan Ariya için yeni paylaşım [İzle]

15 Temmuz’da tanıtılacak olan Nissan Ariya için markanın resmi kaynaklarından nabızları yükseltici parçalar gönderilmeye devam ediliyor.

Nissan, Tesla Model Y ve segmentteki diğer elektrikli SUV’lere rakip alacak modeli Ariya’nın tanıtımı için artık gün sayıyor. Önümüzdeki hafta içerisinde tanıtılacak olan model, bir çevrimiçi etkinlik sırasında resmen tanıtılacak. Tanıtım tarihi yaklaştıkça da markanın resmi kaynaklarından nabızları yükseltici parçalar gönderilmeye devam ediliyor. Nissan Ariya için gönderilen en son parça, aracın kutuplardaki test ve dayanıklılık dinamiklerine vurgu yapıyor. İlk olarak Japonya’da piyasaya sürülecek olan aracın sonrasında Çin, Avrupa ve Amerika da dahil olmak üzere diğer küresel pazarlarda satışa sunulacağı da resmiyet kazanmış bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Ariya bilinenler

Ariya’nın tam elektrikli bir altyapı mimarisine sahip olduğu ve iki elektrik motorundan güç aldığını ilk dönemlerinden itibaren biliyoruz. Bu da özellikle performans noktasındaki beklentileri 400 beygirin üzerine çıkartıyor. Araçta ProPilot 2.0 teknolojinin olmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Otonom sütüşe bir adım daha yaklaştıran bu sistem ile birlikte, sürücüleri her zaman ellerini direksiyonda tutmaya zorlamadan kullanım imkanı bekliyor. Araç bu modda hızlanma, frenleme ve direksiyon hakimiyetini kendisi sağlayacak. Rakamsal veriler ise hala tam bir bilinmezlik. Farklı batarya paketleriyle sunulup sunulmayacağı da merak edilen modelin menzil bazında 500 kilometrenin üzerine çıkması da şaşırtıcı olmayacak veriler arasında. Modelle ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.