reklamı kapat

POPÜLER

Geely

Çin’deki elektrik rekabetine yeni üye; Geely Geometry C

Kısa süre önce kurulum aşaması tamamlanan markanın ikinci üyesi olarak piyasaya sunulacak olan Geely Geometry C, karakteristik dinamikleriyle dikkat çekiyor.

Volvo satın almasıyla birlikte İsveçli üreticiyle başarılı işlere imza atan Çinli Geely, elektrik yarışında pazar payını artırma konusunda dört koldan atak içerisinde. Geçtiğimiz yıl Çin pazarında Geometry adını verdiği tamamen elektrik odaklı yeni bir markayı hayata geçiren grup, ilk olarak bir sedan modelini tanıtmıştı. Aradan geçen zaman diliminin ardından ikinci model için hazır olan Geometry, “C” isimli kompakt SUV modeliyle meraklılarıyla buluşuyor. Benzinle çalışan Geely Emgrand GS’nin dinamikleri üzerine kurulan modelde, gizli kapı kolu yapısı gibi ilgi çekici tasarım dinamikleri ön plana çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geely Geometry C teknik özellikleri

Modelin rakamsal verilere ilk olarak ebatsal verilerinden başlayalım. 4.432 milimetre uzunluğa, 1.833 milimetre genişliğe, 1.560 milimetre yüksekliğe ve 2.700 milimetre aks mesafesine sahip bir model karşımızda duruyor. Geely, bu modelde bir tane elektrik motoru kullanmayı tercih etmiş. Tek başına 200 PS güç ve 310 Nm tork üreten bu motor aracı maksimumda 150 km/s hıza çıkartabilecek niteliklerde. Geometry C’nin batarya kısmı ise oldukça iddialı. İki farklı paket üzerinden tercih edilebilen model giriş seviyesinde 400 kilometrelik menzil vadediyor. Bir üst pakette ise bu değer 550 kilometreye kadar esneklik gösteriyor. Temmuz ayı itibarıyla yerel pazara sunulacak olan modelin ilgi görmesi bekleniyor.

İlgili video

Mach E tanıtımı