reklamı kapat

POPÜLER

Geely Icon
Koronavirüs Çin

Volvo XC40 izleri taşıyor; bakış açınızı değiştirecek Geely Icon ilk detaylarıyla karşımızda

Önümüzdeki yıldan itibaren belirli pazarlarda satışa sunulacak olan Geely Icon, Türkiye içerisinde görmek istediğimiz ve rekabete tat katacak modeller arasında.

Volvo satın almasının ardından İsveçli üreticiye hatırı sayılır yatırım desteği yapan Geely, vadede kendi modellerini de geliştirerek olumlu bir yansıma yapacağının sinyallerini çoktandır veriyor. Geçtiğimiz mayıs ayında dünyanın ilk şarj edilebilir hibrit altyapısına sahip Coupe SUV modelini tanıtan Çinli marka, şimdi ise kompakt SUV sınıfında çok iddialı olacak hamlesiyle karşımızda. Geçtiğimiz yıl içerisinde konsept olarak tanıtımı gerçekleştirilen Geely Icon, seri üretime taşınacak dinamikleriyle ilk kez karşımıza çıkarken, kuzeni Volvo XC40’dan aldığı bazı parçalarla da kullanıcıların aklını çelecek gibi görünüyor. Türkiye pazarı için dahi fazlasıyla cazip olan ve “keşke” diyebileceğimiz modellerden birisi olarak kenara not edebileceğimiz bu yeni model önemli potansiyele sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geely Icon hakkında masada görünen bazı dinamikler

İlk adımda paylaşılan detaylı görseller aracın gerek içi gerekse dışı hakkında akılda hiçbir soru işareti bırakmayacak kadar ayrıntılı. Ön bölümünde modern dünyaya fazlasıyla uygun olan Slim-LED gündüz far tasarımı ve köşeli kaput yapısıyla dikkat çeken Icon, arka bölümünde kullanılan LEd stop tasarımıyla da bizce fark yaratmayı başarıyor. Kokpit bölümü ise Çinli bir markanın kompakt sınıfta kaliteli bir ürün koyabileceğinin de kanıtı aslında. Konsolun tamamında yer verilen deri kaplama, XC40’tan gelen vites topuzu tasarımı ve güzel entegre edilmiş multimedya ekran ilk bakışta tatminkar bir algı yaratıyor.

Koronavirüs Çin

Şimdilik resmiyete kavuşmasa da aracın 4.350 milimetre uzunluğa, 1.810 milimetre genişliğe, 1.615 milimetre yüksekliğe ve 2.640 milimetre aks mesafesine sahip olacağı kaynaklara yansıyor. Kuzen XC40’ın ise; 4.425 milimetre uzuluğa, 2.702 milimetre aks mesafesine, 1.652 milimetre yüksekliğe sahip olduğunu kıyasalama yapabilmek adına hatırlamakta fayda var. Kaputunun altında 1,5 litrelik benzinli motorla gelmesi beklenilen Geely Icon önümüzdeki günlerde tekrar gündemde olacak.

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli Volvo XC40 Recharge