reklamı kapat

POPÜLER

Geely FY11

Çin’den BMW X4 kopyası: Geely FY11

Çinli otomobil üreticisi Geely, çıkarmaya hazırladığı FY11 modeli için BMW X4‘ten oldukça ilham almış gibi duruyor. Coupe SUV sınıfındaki Geely FY11 Çin’de büyük yankı uyandırdı.

Ocak ayının başında Geely, yeni SUV modellerine ait ilk görselleri yayınlamıştı. Geely FY11 resmi çıkışını yapmadan önce yeni görseller ortaya çıktı. Ancak gözünüz bu otomobili bir yerden ısırıyor olabilir. Çünkü Çinli üreticinin model çizgileri, BMW X4’e göz kırpar nitelikte. Örnek vermek gerekirse ön tampon, hava kanalları ve tasarım detayları aynı BMW X4 modelinde olduğu gibi oldukça spor bir SUV’u çağrıştırıyor. Ön ve arka farlar ise Audi modellerinden esinlenilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geely’e göre sportiflik modelin genlerinde var. Ayrıca şirket FY11’in bugüne kadar yapılmış sürücü odağı en yüksek araba olduğu gibi iddialı bir söylemde de bulunuyor. Geely FY11, Volvo XC40’ın da kullandığı kompakt modüler mimarisini ilk kez kullanıyor.

Oldukça iddialı geliyor

Kaputun altına geldiğimizde ise bizleri 2 litre hacminde, 4 silindirli ve 235 HP güç üreten bir motor karşılıyor. Bu motor dört tekerlekten çekiş sistemi ile destekleniyor. Geely FY11’in bu yılın ilk çeyreğinde çıkması bekleniyor. Geely’nin aynı zamanda Tesla Model 3’e rakip olarak geliştirdiği elektrikli bir sedan üzerinde de çalıştığını ekleyelim.

İlginizi çekebilir

Tesla Model S fe Rus yapımı robot karşı karşıya