reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes

İddialar güçleniyor; Mercedes ve BMW arasındaki ortaklıkta yeni boyut sinyali

Önümüzdeki yıldan itibaren daha somut adımlarla karşımıza çıkma ihtimali doğan Mercedes ve BMW arasındaki ortaklık, üretim sürecine yansıyabilir.

Gerek sokak gerekse pist sınırları içerisinde tarihin hediye ettiği en özel rekabetlerden birisi BMW ve Mercedes arasında yaşanıyor. Hemen her sınıfta birbirlerine karşı attıkları adımla kullanıcılara farklı dinamikler yaşatan bu ikili, bir yandan da ortaklık sürecinin parçası olarak hayatlarına devam ediyor. Özellikle teknolojik destek ve ekipman konusunda örneklerini gördüğümüz adımlar, önümüzdeki yıldan itibaren boyut atlayabilir. Dış basında büyük yankı bulan detaylarda, teknolojik ortaklığı ilerletme arifesinde olduğu söylenen BMW ve Mercedes, araç üretimindeki parçaları da işin içerisine katabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Otomobil üretimi gündemde

Kaynaklardan gelen ilk bilgilere baktığımızda, ikili arasındaki ortaklığın yeni jenerasyon otomobillerdeki parça üretimine yansıyacağına dair işaretler karşımıza çıkıyor. Özellikle elektrikli otomobil merkezli olmasını beklediğimiz bu ortaklıkla birlikte altyapı, batarya ve otonom sürüş teknolojisi gibi üç temel maddenin ön planda olduğu söylenebilir. Şu sıralar Volkswagen ve Ford arasında çok daha net adımlarla ilerleyen ortaklık sürecinin, üretim maliyeti ve AR-GE konusunda üreticilere oldukça avantaj sağladığı biliniyor. Halihazırda dijital haritalama şirketi HERE üzerinden ortaklık içerisinde olan BMW-Mercedes ikilisinin, bunu ne kadar ileriye taşıyacağını hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

BMW X7