reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

Marvel hayranlarının Spider-Man kararına etkisi

Sony ve Marvel arasındaki Spider-Man probleminin Tom Holland’ın yardımıyla çözüldüğünü zaten biliyorduk. Fakat en önemli etkenin hayranların tepkisi olduğu anlaşıldı.

Artık herkes biliyor ancak yine de kısaca özetleyelim. Marvel‘ın zamanında Örümcek Adam’ın haklarını Sony stüdyolarına satması geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan problemin temelini attı. İki stüdyo Captain America Civil War döneminde anlaşma sağlamış ve karakteri ortak kullanmaya başlamıştı. Fakat bu anlaşmasının süresinin dolması ve tarafların orta yolu bulamaması yeni bir sözleşme imzalamayı imkansız hale getirmişti. Bu dönemde Spider-Man’e hayat veren Tom Holland‘ın devreye girip iki tarafı görüşmeye ikna ettiğini bir süre önce öğrenmiştik. Oyuncu bu noktada en büyük desteği hayranlardan aldı. Disney stüdyolarından Alan Horn da orta yolun hayranların isteği sayesinde bulunduğunu açıkladı.

Spider-Man kararı Marvel hayranlarının eseri

“Hayran kitlesi Tom Holland ve arkadaşlarının ortaya koyduğu işe çok güzel sahip çıktı. Çekilen son iki Spider-Man filminin Kevin Feige’nin desteğiyle Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olmasından memnun kalmışlardı. Yine hayranlardan aldığımız geri dönüş Sony ile güçlerimizi yeniden birleştirmenin en doğru karar olduğunu anlamamızı sağladı.”

Spider-Man ‘in Marvel Sinematik Evreni’ne dönmesi alınabilecek en yerinde karardı. Umuyoruz ki Peter Parker bu evrene hakkı verilerek veda eder. O zamana kadar da istediğimiz ve beklediğimiz gibi heyecan dolu hikayelerle onu beyaz perdede görmeye devam ederiz.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi