reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

Marvel ve Sony arasındaki Spider-Man krizi nasıl çözüldü?

Marvel ve Sony stüdyoları yaptıkları ortak açıklamayla birlikte Spider-Man konusunda ortak paydada buluştuklarını açıkladı. Peki geçtiğimiz aylarda büyük endişe yaratan problem nasıl çözüme kavuşturuldu?

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Marvel ve Sony arasındaki Örümcek Adam anlaşmasının son bulduğu ve tarafların yeni bir anlaşma sağlayamadığı ortaya çıkmıştı. Bunun nedeni Sony stüdyolarının anlaşmayı aynı koşullarda yenilemek istemesi, Marvel stüdyolarının ise kardan yüzde 50 pay talep etmesiydi. Orijinal anlaşmada bu payın sadece yüzde 5 olduğunun altını çizmek gerekiyor. Üstelik stüdyo çekilen filmin masraflarına ortak olmuyordu. İzleyicilerin verdiği tepkiler ve Sony stüdyolarının tepkisi sonucunda sonunda orta yol bulundu.

Sony ve Marvel’ın yeni Spider-Man anlaşması

Yeni anlaşmanın koşulları şöyle: Marvel ve Sony ortaklığında üçüncü bir Örümcek Adam solo filmi çekilecek. Bu film 16 Temmuz 2021‘de vizyona girecek. Filmin adı henüz belli değil. Çekilecek solo filmin masraflarına Marvel da ortak olacak ve elde edilen gelirden yüzde 25 pay elde edecek. Bunun yanında Spider-Man bir Marvel Sinematik Evreni filminde daha yer alacak. Böylece bağlantı devam ettirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun yanında Örümcek Adam’ın Venom dünyasına bağlanma ihtimali de bulunuyor. Marvel’ın açıklamasında Spider-Man ‘in farklı sinematik evrenlere geçebilecek tek karakter olduğundan bahsediliyor. Fakat bu evrenlerin ne olduğuna dair bir bilgi yok. Yani gelecekte yapılabilecek sürprizler için açık kapı bırakılmış da diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı